Ogłoszenia duszpasterskie na 22 października 2017 r.

1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Papieskie Dzieła Misyjne wspierające misjonarzy na całym świecie. W środę Nowenna do NMP Częstochowskiej. W sobotę wspominamy świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza.

2. Zapraszam na nabożeństwa różańcowe: w niedzielę po Mszy św. o 16.00; w poniedziałek o 17.00 do kościoła św. Marka; a od wtorku do soboty do naszej świątyni na godz. 17.30 – wtedy razem z różańcem Msza św. Dzieci zapraszam we wtorek i czwartek na 17.30. W czwartek już dzisiaj proszę, by dzieci przyniosły na różaniec i Mszę św. znicze. Po Mszy św. zapalimy je pod krzyżem misyjnym przed kościołem i pomodlimy się za zmarłych.

3. Wczoraj kolejni parafianie włączyli się w sprzątanie kościoła i jego otoczenia. Byli to: Tomasz Stochel, Dorota Stochel, Halina Zięć, Emilia Leśniak, Helena Dziechciewicz, Helena Sosnowska, Longina Żukrowska, Danuta Ładoń, Stefan Ładoń, Anna Ziaja, Jan Mrówka, Łukasz Paś, Dorota Binek, Grzegorz Binek, Barbara i Jarosław Zarębscy. Ofiarę na kwiaty złożyli: rodzina Ciupa, Pijet i Zięć. Dywan do kościoła ofiarowała Dorota Stochel. Za te dary i pracę przy swoim kościele wszystkim składam serdeczne „Bóg zapłać”.

4. Trwa peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej w naszych domach. W intencji rodzin przyjmujących figurę Matki Bożej modlimy się w czasie Mszy św. w środy. Bóg zapłać za ofiary! I oczywiście zapraszam na Mszę św. w środę.

5. Po Mszach św. można zamówić wypominki roczne, półroczne i oktawalne. Przez osiem dni będziemy się modlić na modlitwie różańcowej, także na cmentarzu, za zmarłych z wypominek oktawalnych. Ich imiona i nazwiska wpisujemy wyraźnie sami na kartkach, które są dostępne na stojaku z gazetami. Wypełnione kartki przynosimy do zakrystii.

6. Bardzo proszę o zadbanie o groby naszych bliskich spoczywających na naszym cmentarzu. Bardzo proszę, by tzw. odpady biodegradowalne czyli np. trawę wyrzucać obok kontenerów, natomiast do kontenerów szkło, metal, plastik. Przypomnę też, że zgodnie z ustawą o cmentarzach, każdy grób po upływie 20 lat powinien być opłacony. Szczegóły w regulaminie, który znajdziemy w gablotce i w Internecie.

7. Prośba – przypomnienie: bardzo proszę, by nie stawać samochodami przed główną bramą wjazdową na plac kościelny. W razie konieczności wezwania służb ratunkowych, uniemożliwi to im wjazd.

8. Na stoliku z gazetami jest nowy numer „Gościa Niedzielnego”„Niedzieli”. Polecam lekturę, na złość tym, którzy nie czytają. Bo podobno Polacy dzielą się m.in. na czytających i nieczytających. Na szczęście raczej między tymi nierównymi przecież grupami raczej nie dochodzi do aktów agresji.

9. Za tydzień zmiana czasu. Zegarki przestawiamy w nocy z soboty na niedzielę. Tym razem musimy przesunąć wskazówki zegara do tyłu, czyli z godziny 3.00 na 2.00. Oznacza to, że przez najbliższe miesiące będziemy spać o godzinę „dłużej”.

10. Coś z rozmów w szpitalu:

- Panie doktorze, mam już osiemdziesiąt lat i wciąż uganiam się za spódniczkami!
- No to gratuluję panu!
- Ale ja nie pamiętam po co to robię...

Dobrej pamięci i dobrego, błogosławionego tygodnia wszystkim życzę. Szczęść Boże!