Ogłoszenia duszpasterskie na 15 października 2017 r.

1. W tym tygodniu: poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej; wtorek – św. Ignacego Antiocheńskiego; środa – świętego Łukasza Ewangelisty, patrona służby zdrowia, w tej intencji modlić się będziemy w czasie Nowenny do NMP Częstochowskiej; piątek – św. Jana Kantego; sobota – bł. Jakuba Strzemię. Za tydzień taca na Papieskie Dzieła Misyjne.

2. Zapraszam na nabożeństwa różańcowe: w niedzielę po Mszy św. o 16.00; w poniedziałek o 17.00 do kościoła św. Marka; a od wtorku do soboty do naszej świątyni o 17.30. Wyjątkiem jest piątek – wtedy zapraszam pół godziny wcześniej, czyli na godz. 17.00. Dzieci zapraszam w czwartek na 17.30. We wtorek specjalny różaniec tylko dla dzieci o godz. 16.45. Dzieci nie zostają już w ten dzień na Mszy św.

3. Dzisiaj Niedziela Serca dla Parafii. Bóg zapłać za każdą modlitwę, życzliwość, pracę i ofiary na rzecz parafii złożone na tacę, w kopercie i przesłane na konto. Za tydzień w sobotę o godz. 9.00 sprzątanie kościoła. Tym razem zapraszam mieszkańców Rodak z ulic: Leśna, Południowa, Wschodnia i Kluczewska. Przypominajmy sobie o tym wzajemnie!

4. Trwa peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej w naszych domach. W intencji rodzin przyjmujących figurę Matki Bożej modlimy się w czasie Mszy św. w środy. Bóg zapłać za ofiary! I oczywiście zapraszam na Mszę św. w środę.

5. Wielkimi krokami zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Zadbajmy o groby naszych najbliższych. Od dzisiaj przyjmuję na tzw. Wypominki: oktawalne, półroczne i roczne. Imiona i nazwiska zmarłych polecanych modlitwie w wypominkach rocznych czytane są przed Mszami św. w niedzielę przez cały rok. Nazwiska tych zmarłych proszę mi podyktować w zakrystii po Mszach św. lub w kancelarii parafialnej. Przez osiem dni będziemy się natomiast modlić na modlitwie różańcowej, także na cmentarzu, za zmarłych z wypominek oktawalnych. Ich imiona i nazwiska wpisujemy wyraźnie sami na kartkach, które są dostępne na stojaku z gazetami. Gorąco do tej formy modlitwy namawiam. Wypełnione kartki również przynosimy do zakrystii. Regulamin cmentarza znajdziemy na naszej parafialnej stronie internetowej.

6. Na stoliku z gazetami jest nowy numer „Gościa Niedzielnego”„Niedzieli”. W zakrystii są natomiast kalendarze „Gościa Niedzielnego” na przyszły rok z obrazami świętych po 5 zł.

7. Dzisiaj w całej Polsce są przeprowadzane badania niedzielnych praktyk religijnych. W ten sposób powstaje tzw. „mapa religijności”, cenny materiał dla Kościoła w Polsce oraz socjologów i statystyków. Stąd przy wyjściu z kościoła ministranci liczą, ilu z nas uczestniczyło we Mszy św.

8. Pewien ojciec z pustyni Sketis, choć modlił się dużo, bardzo bał się śmierci. Kiedyś poprosił o radę starca i ten powiedział mu:
- Czy jest wielka różnica między grobem a ustępem? Nie. Bo jeśli czas tam iść, to trzeba iść. Amen.

Dobrego tygodnia. Szczęść Boże!