Ogłoszenia duszpasterskie na 8 października 2017 r.

1. W sobotę Dzień Edukacji Narodowej. Nauczycielom i wszystkim pracownikom naszych szkół życzymy wielu Bożych łask i opieki MB Częstochowskiej.

2. Dzisiaj XVIII Dzień Papieski. Zbieramy ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia, czyli fundusz pomocy dla uzdolnionej młodzieży. Można je złożyć do specjalnej puszki przy wyjściu z kościoła.

3. Zapraszam na nabożeństwa różańcowe: w niedzielę o 16.00; w poniedziałek o 17.00 do kościoła św. Marka; a od wtorku do piątku do naszej świątyni na 17.30 – wtedy razem z różańcem Msza św. Dzieci zapraszam we wtorek i czwartek na 17.30.

4. Za tydzień Niedziela Serca dla Parafii. Bóg zapłać za każdą modlitwę, życzliwość, pracę i ofiary na rzecz parafii złożone na tacę, w kopercie i przesłane na konto. Za dwa tygodnie w sobotę sprzątanie kościoła. Tym razem zaproszę mieszkańców Rodak z ulic: Leśna, Południowa, Wschodnia i Kluczewska.

5. W minionym tygodniu zdemontowane zostały trzy stare, zniszczone i od wielu lat nieużywane piece akumulacyjne w kościele oraz dwa w pomieszczeniach gospodarczych. Przy okazji wyniesiony został m.in. stary dywan i kilka rozlatujących się krzeseł, a na plebanię na zimę trafiły paprocie z kościoła. Dziękuję za tę pracę Mieczysławowi Binek, Aleksandrowi Gamrot i Grzegorzowi Binek.

6. Przypominam, że w kościele w Rodakach dzisiaj nie ma Mszy św. o 11.00. W Ryczówku w czasie liturgii przed remizą poświęcę pamiątkowy głaz ku czci poległych.

7. Wielkimi krokami zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Od przyszłej niedzieli będę przyjmował na tzw. Wypominki. Imiona i nazwiska zmarłych polecanych modlitwie czytane są przed Mszami św. w niedzielę przez 12 miesięcy. Nazwiska tych zmarłych proszę mi podyktować od przyszłej niedzieli w zakrystii po Mszach św. lub w kancelarii parafialnej. Przez osiem dni będziemy się też modlić na modlitwie różańcowej, także na cmentarzu, za zmarłych z wypominek oktawalnych. Ich imiona i nazwiska wpisujemy wyraźnie sami na kartkach, które są dostępne na stojaku z gazetami. Wypełnione kartki również przynosimy do zakrystii. Za wypominki oktawalne ofiara jest dobrowolna.

8. W zakrystii są do nabycia kalendarze ścienne z obrazami świętych na przyszły rok wydane przez tygodnik „Gość Niedzielny”. Kalendarze kosztują 5 zł. za sztukę.

9. Parafianom i gościom życzę radosnego świętowania niedzieli – Szczęść Boże!