Ogłoszenia duszpasterskie na 1 października 2017 r.

1. W tym tygodniu w poniedziałek wspomnimy w modlitwie naszych Świętych Aniołów Stróżów; w środę natomiast św. Franciszka z Asyżu; czwartek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej; w tym tygodniu jest też I piątek miesiąca: okazja do spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej – o 16.00 w świetlicy w Ryczówku, a o 17.30 w kościele w Rodakach; w sobotę wspomnienie NMP Różańcowej.

2. Rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, w niedzielę po Mszy św. o 16.00. W poniedziałki pani Basia na godz. 17.00 zaprasza do kościoła św. Marka. W pozostałe dni o godz. 17.30 przed wystawionym Najśw. Sakramentem różaniec. Po nim serdeczna prośba, by zostawać na Mszę św., która jest wypełnieniem tego, o czym różaniec opowiada.  Dzieci zapraszam obowiązkowo na różaniec i Mszę św. we wtorki i czwartki.

3. Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia: ofiary składane dzisiaj do puszki przeznaczone są na Caritas.

4. Dzisiaj krótkie spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. po Mszy św. o godz. 11.00. Na Mszy św. o 11.00 poświecę różańce dla dzieci.

5. Przypominam, że za tydzień w niedzielę w kościele w Rodakach nie będzie Mszy św. o godz. 11.00. Zamiast tego zapraszam do Ryczówka. W czasie liturgii przed remizą poświęcę pamiątkowy głaz ku czci poległych w czasie wojny.

6. Trwa peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej w naszych domach. W intencji rodzin przyjmujących figurę Matki Bożej modlimy się w czasie Mszy św. w środy. Bóg zapłać za ofiary! I oczywiście zapraszam na Mszę św. w środę.

7. Pan lub pani kościelna nadal poszukiwani.

8. Na parafialnej stronie internetowej i w gablotce jest już Datownik czyli kalendarium najważniejszych przewidywanych wydarzeń na najbliższe miesiące.

9. Zakupiłem do kościoła cztery tapicerowane, po renowacji solidne krzesła. Dwa kolejne dotrą w najbliższych tygodniach. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary, dzięki którym było to możliwe.

10. Na stoliku z gazetami jest nowy numer „Gościa Niedzielnego”„Niedzieli”. W „Małym Gościu Niedzielnym” płyta z II częścią audiobooka „Quo vadis”. Polecam do słuchania zwłaszcza tym, którzy nie lubią czytać za dużo – wolą słuchać…

11. Na koniec coś z góralskich opowieści:
Spotyka sie dwóch baców.
- Sąsiedzie, jak tam wasz nowy sołtys?
- Eee... jeszczem go po trzeźwemu nie widziol...
- Co, tak pije?
- On nie, ino jo!

Dobrego, trzeźwego tygodnia wszystkim życzę. Szczęść Boże!