Ogłoszenia duszpasterskie na 30 sierpnia 2015 r., odpust Najśw. Maryi Panny Częstochowskiej1. Dzisiaj Msze św. o 8.30 i 12.00, nie ma Mszy św. popołudniowej. W tym tygodniu: wtorek - bł. Bronisławy, dziewicy; środa - Nowenna do Najśw. Maryi Panny Częstochowskiej; czwartek - św. Grzegorza Wielkiego; I piątek miesiąca - okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej; w przyszłą niedzielę odpust w Chechle o 12.00.

2. We wtorek o godz. 9.00 Msza św. na dobry początek Roku Szkolnego. Zapraszam dzieci, rodziców, nauczycieli i pracowników szkół. Dzieci rozpoczynające naukę proszę, by przyniosły tornistry i przybory szkolne, które w czasie nabożeństwa poświecę. Rozpoczęcie roku w szkołach: w Rodakach o 10.00, w Ryczówku o 10.15.

3. Trwa ocieplanie Domu Parafialnego.

4. Wczoraj w sprzątanie kościoła włączyli się:  Teresa Bijata, Katarzyna Lekston, Helena Ekiert, Alicja Woźniczko, Lucyna Kozicka, Jolanta Jurczyk, Grzegorz Ładoń, Genowefa Ładoń, Teresa Jurczyk, Jolanta Maksym, Janusz Maksym, Janina Kamionka, bukiety przygotowała Barbara Zarembska. Wielkie „Bóg zapłać”.

5. Zgodnie z zapowiedzią we wtorek wieczorem i w środę do 11.30 można przed bramę kościoła przynieść zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Odbierze go specjalistyczna firma, a dochód z utylizacji przeznaczony zostanie dla krajów biednych.

6. W nowym „Gościu Niedzielnym” znajdziemy płytę z nagranym tekstem słynnej książki mistycznej Tomasza A. Kempis „O naśladowaniu Chrystusa”. W nowym „Małym Gościu Niedzielnym” z kolei płyta do słuchania „Szatan z siódmej klasy”. Ceny gazet bez zmian. Jest też nowa „Niedziela”.

7. Odpust to imieniny czyli święto parafii. Oczywiście najważniejsza tego dnia jest nasza modlitwa, bycie w stanie łaski uświęcającej i wierność Panu Bogu. Dziękuję wszystkim, którzy tak właśnie chcą przeżywać to nasze święto. Dodatkowo chcę podziękować wspaniałym paniom z Kół Gospodyń Wiejskich, niezastąpionym druhom strażakom, asyście liturgicznej czyli ministrantom, panu kościelnemu i organiście, śpiewającym, niosącym sztandary, Radzie Parafialnej i Radom Sołeckim, mieszkańcom Rodak i Ryczówka oraz, oczywiście gościom. Dziękuję za obecność księżom z naszego dekanatu na czele z ks. Markiem Szelągiem, dziekanem. „Bóg zapłać” księdzu Tomaszowi Foldze za przewodniczenie dzisiejszym uroczystościom i wygłoszenie budującego Słowa Bożego. Ks. Tomasz zaczynał swoją posługę kapłańską w pobliskim Jaroszowcu, mam nadzieję, że przyjedzie do nas jeszcze nie raz, np. na rekolekcje wielkopostne. Za obecność i modlitwę dziękuję.

A wszystkim życzę dobrego tygodnia. Szczęść Boże!