Ogłoszenia duszpasterskie na 24 września 2017 r.

1. W tym tygodniu: poniedziałek – bł. Władysława z Gielniowa, kapłana; środa – św. Wincentego a Paulo, kapłana, wieczorem oczywiście zapraszam na nabożeństwo ku czci NMP Częstochowskiej; czwartek – św. Wacława, męczennika; piątek – święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; sobota – św. Hieronima, biskupa i doktora Kościoła.

2. Za tydzień rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, w niedzielę po Mszy św. o 16.00. Rozpoczyna się też wtedy Tydzień Miłosierdzia: ofiary składane do puszki przeznaczone będą na Caritas.

3. Pierwsze spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00.

4. Zapraszam na spotkanie Rady Parafialnej 27 września (najbliższa środa) o godz. 19.00 w kościele.

5. Przypominam, że 8 października czyli za dwa tygodnie w kościele nie będzie Mszy św. o godz. 11.00. Zamiast tego zapraszam do Ryczówka. W czasie liturgii przed remizą poświęcę pamiątkowy głaz ku czci poległych w czasie wojny.

6. Jest już książka z intencjami na przyszły rok. Po Mszach św. zapraszam szczególnie tych, którzy chcą zarezerwować termin ślubu, roczki, rocznice itd.

7. Trwa peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej w naszych domach. W intencji rodzin przyjmujących figurę Matki Bożej modlimy się w czasie Mszy św. w środy. Bóg zapłać za ofiary! I oczywiście zapraszam na Mszę św. w środę.

8. Pan lub pani kościelna nadal poszukiwani. Chętni do tej trudnej posługi mogą się zgłaszać do księdza proboszcza.

9. Coś na czasie z zoologii:
Pytanie: Gdzie mieszkają łosie?
Odpowiedź: Na łosiedlach.

Dobrego i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!