Rocznica Pierwszej Komunii
Pierwsza Komunia Święta
Boże Ciało AD. 2019

Odpust czyli imieniny parafiiPięknie, podniośle i modlitewnie przebiegał odpust ku czci Najśw. Maryi Panny w naszej parafii. Mszy świętej przewodniczył i kazanie wygłosił ks. Tomasz Folga, dyrektor Caritas Diecezji Sosnowieckiej.

Odpust to imieniny czyli święto parafii. Oczywiście najważniejsza tego dnia jest nasza modlitwa, bycie w stanie łaski uświęcającej i wierność Panu Bogu. Dziękuję wszystkim, którzy tak właśnie chcą przeżywać to nasze święto. Dodatkowo chcę podziękować wspaniałym paniom z Kół Gospodyń Wiejskich, niezastąpionym druhom strażakom, asyście liturgicznej czyli ministrantom, panu kościelnemu i organiście, śpiewającym, niosącym sztandary, Radzie Parafialnej i Radom Sołeckim, mieszkańcom Rodak i Ryczówka oraz, oczywiście gościom. Dziękuję za obecność księżom z naszego dekanatu na czele z ks. Markiem Szelągiem, dziekanem. „Bóg zapłać” księdzu Tomaszowi Foldze za przewodniczenie dzisiejszym uroczystościom i wygłoszenie budującego Słowa Bożego. Ks. Tomasz zaczynał swoją posługę kapłańską w pobliskim Jaroszowcu, mam nadzieję, że przyjedzie do nas jeszcze nie raz, np. na rekolekcje wielkopostne. Za obecność i modlitwę dziękuję.

filmik Radosława Karolczyka:

W tym miesiącuW tym miesiącu5085
W sumieW sumie2612441

Niedzielny suchar

W dawnych czasach Francik Kichol i Masztalski pojechali do RFN. Po dwóch miesiącach kamraci witają Masztalskiego na lotnisku.
- A gdzie Francik? - pyta Zyguś Materzok.
- On tam zostoł.
- Zostoł? Nie godej!
- Sklep otwarł.

- Po dwóch miesiącach sklep otwarł? - dziwi się Ecik. Powiedz, jak on to zrobił?

Najpopularniejsze

Nieliczne chmury