Ogłoszenia duszpasterskie na 17 września 2017 r.

1. W tym tygodniu: w poniedziałek wspominamy św. Stanisława Kostkę, patrona naszego kraju; w środę św. Andrzej Kim Taegon, kapłana, Pawła Chong Hasang i towarzyszy męczenników, w środowy wieczór zapraszam na Nowennę do NMP Częstochowskiej; czwartek – św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty; sobota – św. ojca Pio z Pietrelciny. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam najlepsze życzenia.

2. Dzisiaj Niedziela Serca dla Parafii. Dziękuję za każdą modlitwę, pamięć i ofiary na rzecz parafii.

3. Pierwsze spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się 24 września (niedziela za tydzień) po Mszy św. o godz. 11.00.

4. Zapraszam na spotkanie Rady Parafialnej 27 września (tu mała zmiana) (środa) za półtorej tygodnia o godz. 19.00 w kościele.

5. Przypominam też, że za dwa tygodnie w kościele nie będzie Mszy św. o godz. 11.00. Zamiast tego zapraszam do Ryczówka. W czasie liturgii przed remizą poświęcę pamiątkowy głaz ku czci poległych w czasie wojny.

6. Za tydzień będzie już książka z intencjami na przyszły rok. Po Mszach św. zapraszam szczególnie tych, którzy chcą zarezerwować termin ślubu, roczki, rocznice itd.

7. Trwa peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej w naszych domach. W intencji rodzin przyjmujących figurę Matki Bożej modlimy się w czasie Mszy św. w środy. Bóg zapłać za ofiary! I oczywiście zapraszam na Mszę św. w środę.

8. Bardzo dziękuję tym, którzy wczoraj, mimo deszczu i zimna, włączyli się w sprzątanie swojego kościoła. Byli to z Rodak: Aleksander, Krystyna Domagała; Halina Szczurkowska; Anna Helena Majcher; Teresa Gomółka; Gienia Bretner; Helena Domagała; Halina Karolczyk; Jolanta Lubach; Jolanta Oczkowska; Beata i Rafał Nowosińscy; Małgorzata Krzykawska. Ofiarę na kwiaty do kościoła złożyli: Irena Krzykawska; Małgorzata Leśniak; Beata Tkacz; Wanda i Jan Polak. „Bóg zapłać”.

9. Pan lub pani kościelna nadal poszukiwani. Chętni do tej trudnej posługi mogą się zgłaszać do księdza proboszcza.

10. Sołtys i Rada Sołecka zaprasza mieszkańców Rodak na Zebranie Wiejskie, które odbędzie się 19 września /wtorek/ o 17.00 w świetlicy wiejskiej w Rodakach.

11. Grupa Biało - Zielona Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę Diecezji Sosnowieckiej zaprasza na spotkanie popielgrzymkowe 23 września o 16.00. Szczegóły w internecie.

12. Przypominam, że początek astronomicznej jesieni wypada już 22 września czyli w piątek.

13. Dzisiaj o tym, że mężczyźni od kobiet się różnią.

Żona pyta męża:
- Co będziesz dzisiaj robił?
- Dzisiaj nic nie będę robił!
- Przecież wczoraj nic nie robiłeś…
- Ale nie skończyłem.

Dobrego i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!