Ogłoszenia duszpasterskie na 10 września 2017 r.

1. W tym tygodniu: środa – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, wieczorem nabożeństwo ku czci Najśw. Maryi Panny Częstochowskiej; czwartek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego, bardzo proszę o zadbanie o porządek przy krzyżach przydrożnych i sprawdzenie, czy krzyż wisi na ścianie w naszych domach; piątek – wspomnienie Najśw. Maryi Panny Bolesnej; sobota – św. męczenników Korneliusza, papieża i  Cypriana, biskupa. Dzisiaj również odpust w Chechle.

2. Za tydzień Niedziela Serca dla Parafii. Dziękuję za każdą modlitwę, pamięć i ofiary na rzecz parafii. Taca przeznaczona będzie na spłacenie zaległości i przyszły remont zakrystii.

3. Dzisiaj na Mszy św. o 11.00 poświęcenie przyborów szkolnych, tornistrów i plecaków.

4. Trwa peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej w naszych domach. W intencji rodzin przyjmujących figurę Matki Bożej modlimy się w czasie Mszy św. w środy. Bóg zapłać za ofiary! I oczywiście zapraszam na Mszę św. w środę.

5. Wczoraj odbyła się pielgrzymka autokarowa do Rychwałdu na Żywiecczyźnie i zwiedzanie elektrowni na i pod górą Żar. Dziękuję wszystkim uczestnikom za wspaniałą atmosferę w czasie wyjazdu.

6. W najbliższą sobotę o 9.00 zapraszam kolejnych parafian do sprzątania kościoła i jego otoczenia. Tym razem mile widziani z mopami, grabiami i miotłami mieszkańcy Rodak z ulic: Wiejska, Kamienna, Szkolna, Poprzeczna, Strażacka. Dziękuję już dzisiaj również za ofiary na kwiaty do ołtarza.

7. Zakupiłem pięć nowych fioletowych stuł m.in. do konfesjonałów, które zastąpiły stare, bardzo już zniszczone.

8. Przypominam, że w „Małym Gościu Niedzielnym” pierwsza część audiobooka z „Quo vadis”. Jest też „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Warto się nimi zainteresować.

9. Coś na czasie:
Na lekcji przyrody nauczycielka pyta:
- Jasiu, co wiesz o jaskółkach?
- To bardzo mądre ptaki. Odlatują, gdy tylko rozpoczyna się rok szkolny!

Dzieciom i młodzieży życzę dużej dawki wiedzy, a przede wszystkim mądrości zdobytej w nowym roku szkolnym. Szczęść Boże!