AndrychowskaOkoło 300 pielgrzymów z Andrychowa i okolic zatrzymało się 8 sierpnia wieczorem na nocleg w naszej parafii. Pielgrzymów spotkał też ks. Gerard Małodobry, proboszcz z parafii św. Faustyny w Będzinie, który buduje dopiero z parafianami kościół. Ks. Gerard trochę zazdrościł pielgrzymkowej atmosfery...

- Nasza szacowna trzydziestolatka mimo młodego wieku jest bardzo ułożona. W czasie, gdy rusza pielgrzymka diecezjalna, z bielska, z przeróżnymi grupami, wyrusza także (tradycją staje się, że bardzo liczna) grupa andrychowska, która tak naprawdę łączy ludzi z całej okolicy. Są ludzie z Andrychowa, Inwałdu, Bulowic, Roczyn, Targanic, Rzyk, Sułkowic, Wieprza, zawsze kilka osób przybywa w Gierałtowicach – mówią organizatorzy pielgrzymki.