Górale z BachledówkiPonad 230 osób z Bachledówki i okolic uczestniczy w Pieszej Pielgrzymce Góralskiej na Jasną Górę. To jedna z grup tej pielgrzymki. Pielgrzymi nocowali także m.in. w Kwaśniowie. Na Jasną Górę wejdą w poniedziałek.

Pielgrzymkę w tym roku prowadzi po raz pierwszy o. Andrzej Błasik, pomaga mu o. Jonasz Sowiński (paulini). Pielgrzymuje również ks. Jarosław Gawęda (nowo wyświęcony ksiądz diecezji krakowskiej), oraz bracia klerycy a wśród nich Tomek Lipień, który pielgrzymował już z nami kilkanaście razy, ale bez sutanny. Mszy św. w Rodakach przewodniczył przedstawiciel Ojców Białych, który do niedawna pracował w Algierii.

Dziękuję tym rodzinom, które przyjęły pielgrzymów na noc pod swój dach, dały możliwość skorzystania z łazienki lub przygotowały posiłek. Dziękuję także dyrekcji i pracownikom szkoły, za jej otwarcie.