Ogłoszenia duszpasterskie na 23 sierpnia 2015 r.1. W tym tygodniu: poniedziałek - święto św. Bartłomieja Ap.; środa - uroczystość NMP Częstochowskiej, szczególnie gorąco namawiam do przyjścia i modlitwy w czasie nowenny do NMP Częstochowskiej o godz. 18.00; czwartek - wspomnienie św. Moniki, mamy; a w piątek - wspomnienie św. Augustyna, syna, który dzięki modlitwom mamy się nawrócił, został biskupem i świętym; czuwanie w Jaroszowcu; sobota - wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

2. W niedzielę za tydzień zapraszam na nasz parafialny odpust ku czci Najśw. Maryi Panny Częstochowskiej. Suma w samo południe. Mszę św. odprawi i kazanie wygłosi ks. Tomasz Folga, dyrektor Caritas Diecezji Sosnowieckiej. Mile widziane oczywiście panie z KGW i panowie z OSP w strojach służbowych. Po Mszy św. procesja ze sztandarami i obrazami wokół kościoła. Tradycyjnie nie będzie Mszy św. o 16.00. Namawiam do skorzystania w najbliższych dniach z sakramentu pokuty, staram się usiąść w konfesjonale 20 minut przed Mszą św.

3. Trwa ocieplanie Domu Parafialnego. Dziękuję za tę pracę p. Michałowi Piłce z ekipą.

4. W najbliższą sobotę o godz. 9.00 zapraszam do sprzątania kościoła mieszkańców Ryczówka z ulic Godawica, Rzeka, Wodąca i Rodacka. Przypominajmy sobie o tym po sąsiedzku. Jeśli ktoś by miał, można przynieść myjkę do mycia okien na wysięgniku, aby umyć też okna w prezbiterium.

5. W poniedziałek ok. 10.00 na placu kościelnym zatrzymają się na krótki odpoczynek uczestnicy I rowerowej pielgrzymki na Jasną Górę z Olkusza. Będzie ich około 30.

6. We wrześniu w naszej diecezji będzie miała miejsce II edycja zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w ramach akcji zbiórek na rzecz Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Z naszej parafii zużyty sprzęt zostanie odebrany 2 września (środa) około godz. 11.30. Oddając zużyty sprzęt elektryczny, czy elektroniczny pozbywamy się kłopotu związanego z jego utylizacją, a zarazem dokładamy swoją cegiełkę do wielkiej akcji niesienia pomocy ludziom, będącym w potrzebie na całym świecie.

7. Masowa emigracja jest jednym z trudnych problemów naszych czasów, o czym przeczytamy w nowej „Niedzieli”. Ile strzałów padło 13 maja 1981 r. na placu św. Piotra w Watykanie? Dlaczego włoscy śledczy twierdzą, że nie wiedzieli o istnieniu kuli, która dzisiaj znajduje się w sanktuarium fatimskim? Odpowiedzi na te pytania na podstawie najnowszych danych próbują znaleźć dziennikarze „Gościa Niedzielnego”. Ta książka nawróciła więcej ludzi, niż zawiera liter na swych kartach – powiedział św. Franciszek Salezy.  Mickiewicz, rotmistrz Pilecki rozczytywali się w niej bez końca. Za tydzień znajdziemy książkę „O naśladowaniu Chrystusa” w „Gościu” w formie audiobooka! Jaki jest sekret nieprawdopodobnego sukcesu dzieła Tomasza à Kempis? - o tym można przeczytać już dzisiaj.

8. I na koniec z autentycznych rozmów z dziećmi: wspomina jeden z rodziców, jak kiedyś jego syn, Mieszko, zapytał go: Tato, co to jest lód?
- To zamarznięta woda.
- A lud boży?

Dobrego tygodnia wszystkim życzę. Szczęść Boże!