Ogłoszenia duszpasterskie na 25 czerwca 2017 r.1. W tym tygodniu: środa – św. Ireneusza, biskupa i męczennika, wieczorem tradycyjnie naboż. do NMP Częstochowskiej; czwartek – uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Solenizantom i Jubilatom składam najlepsze życzenia!

2. Trwa peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej w naszych domach. W intencji rodzin przyjmujących figurę Matki Bożej modlimy się w czasie Mszy św. w środy. Bóg zapłać za ofiary! I zapraszam do kościoła na Mszę św.

3. Czerwiec poświęcony jest czci Najśw. Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe w tym tygodniu we wtorek, środę, czwartek i piątek o godz. 18.00 z wystawieniem Najśw. Sakramentu w kościele, w poniedziałek o 17.00 w kościele św. Marka.

4. Kandydatów do bierzmowania zapraszam z kartkami i długopisami w piątek: gimnazjalistów o godz. 17.00, a wszystkich później na ostatnie nabożeństwo czerwcowe o 18.00 i krótkie spotkanie po nim.

5. Mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński:
Tomasz Stachura, l. 25, stan wolny, zam. w Ryczówku – Agata Krupa, l. 24, stan wolny, zam. Dąbrowa Górnicza – Strzemieszyce;
Grzegorz Gamrat, l. 31, stan wolny, zam. Sucha, parafia Poręba Górna – Marta Majda, l. 29, stan wolny, zam. w Ryczówku.
Artur Jagielski, l. 26, stan wolny, zam. w parafii św. Maksymiliana w Olkuszu – Anna Garus, l. 25, stan wolny, zam. w Ryczówku.

6. W najbliższą sobotę zapraszam kolejne rodziny do włączenia się w sprzątanie kościoła. O godz. 9.00 proszę o przybycie mieszkańców Ryczówka z ulic: Godawica, Rzeka, Wodąca, Rodacka, Leśna, Polna, Partyzantów, Stawowa i przylegającą do nich część ulicy Górnej. Mile widziane mopy, wiadra i trzepaczki.

7. Na stoliku z gazetami jest nowy numer „Małego Gościa Niedzielnego” ze specjalnym dodatkiem – nową płytą zespołu Arka Noego. Jest też „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Warto się tymi tytułami zainteresować!

8. Wakacje rozpoczęte. Wszystkim życzę chociaż kilka dni wymarzonego odpoczynku w wymarzonym miejscu.

W dużych miastach dla tych nieco biedniejszych w tym roku hitem są wakacje na RODOS. Żeby nie było wątpliwości, to nie grecka wyspa, to skrót: Rodzinny Ogród Działkowy Ogrodzony Siatką.

Dobrego tygodnia. Szczęść Boże!