Ogłoszenia duszpasterskie na 4 czerwca 2017 r., Zesłanie Ducha Św.

1. Dzisiaj uroczystość Zesłania Ducha Świętego – do puszek przy wyjściu można złożyć datek na dokończenie budowy Świątyni Opatrzności Bożej.

Od poniedziałku w liturgii rozpoczyna się tzw. Okres Zwykły. Poniedziałek – święto Najśw. Maryi Panny, Matki Kościoła, II dzień Zielonych Świąt; środa – wieczorem zapraszam na Nowennę do NMP Częstochowskiej; czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; sobota – wspomnienie św. Bogumiła, biskupa. Przyszła niedziela to uroczystość Najśw. Trójcy, która kończy okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Wszystkim solenizantom tego tygodnia na czele z wójtem gminy Klucze składam najlepsze życzenia.

2. Czerwiec poświęcony jest czci Najśw. Serca Pana Jezusa. Zapraszam do kultywowania tradycyjnych form nabożeństwa. W poniedziałek, środę, czwartek, piątek o godz. 18.00 nabożeństwo czerwcowe. We wtorek nabożeństwo o godz. 17.00 w kościele św. Marka.

3. Trwa peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej w naszych domach. W intencji rodzin przyjmujących figurę Matki Bożej modlimy się w czasie Mszy św. w środy. Bóg zapłać za ofiary! W Ryczówku Maryja w znaku figury rozpoczęła nawiedzenie rodzin przy ul. Kwaśniowskiej, po drodze będzie też ulica Ogrodowa najpierw jedną, potem powrót drugą stroną.

4. W przyszłą niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 16.00. Razem z delegacją z naszej parafii wyjeżdżamy na Plac Papieski w Sosnowcu na uroczystości 25 – lecia diecezji i koncert Piotra Rubika. Zbiórka wyjeżdżających o godz. 16.00 przed kościołem. Można zabrać ze sobą składane krzesełka.

5. Kandydaci do bierzmowania mają swoje spotkanie w piątek: gimnazjaliści przychodzą na godz. 17.00 z kartkami i długopisami, uczniowie klasy szóstej dołączają do nich na Mszę św. i nabożeństwo o godz. 18.00.

6. W tym roku Boże Ciało 15 czerwca. I ołtarz planujemy przed domem państwa Kozickich i Jurczyk; II -  przed domem państwa Mrówka; III – w okolicy skrzyżowania z ulicą Górną (ten ołtarz przygotowuje KGW z Ryczówka); IV - przed remizą (ołtarz przygotowuje OSP Ryczówek). Tematem wszystkich czterech ołtarzy będą słowa III przykazania Bożego: Pamiętaj, abyś dzień święty święcił.

7. Od 1 czerwca zmienił się rozkład jazdy busów z Rodak do Olkusza (szpital). Szczegóły u kierowców.

8. W nowym „Gościu Niedzielnym” warto m.in. przeczytać o synu premier Beaty Szydło, który kilka dni temu został księdzem. W nowej „Niedzieli” polecam tekst o X Święcie Dziękczynienia.

9. Wszystkim życzę błogosławionego nowego tygodnia. Szczęść Boże!