Rocznica Pierwszej Komunii
Pierwsza Komunia Święta
Boże Ciało AD. 2019

Zbiórka elektrośmieci - pomóż Afryce!Zalegają w naszych domach lub - wbrew prawu - lądują na śmietnikach. A tymczasem oczyszczając dom z elektrośmieci (starych, także niedziałających telefonów, lodówek, telewizorów, kabli, baterii, komputerów itp.) można wspomóc Kościół misyjny oraz budowę kolejnych studni, szkół i szpitali w Afryce. Od 1 września we wszystkich parafiach naszej diecezji po raz drugi rusza zbiórka elektroniki prowadzona przez stowarzyszenie "Pomoc Kościołowi w Potrzebie". Z naszej parafii zużyty sprzęt zostanie odebrany 2 września (środa) około godz. 11.30. Sprzęt będzie można składać we wtorek, 1 września, od godz. 18.30 oraz w środę rano przed bramą placu kościelnego.

Sprzęt mogą przekazywać osoby prywatne jak i firmy, urzędy, szkoły i instytucje. Wystarczy dostarczyć go na miejsce zbiórki.

W ramach akcji można przekazać m.in. zużyte komputery, monitory, klawiatury, drukarki, klimatyzatory, telewizory, radia, magnetofony, magnetowidy, dekodery, telefony stacjonarne i komórkowe, pralki, lodówki, żelazka, odkurzacze, grzejniki, kuchenki, mikrofalówki, kable, baterie, akumulatory i tym podobne produkty, których nie wolno wyrzucać do normalnych śmietników.

Zbiórka elektrośmieci - pomóż Afryce!

W tym miesiącuW tym miesiącu8017
W sumieW sumie2615373

Niedzielny suchar

W dawnych czasach Francik Kichol i Masztalski pojechali do RFN. Po dwóch miesiącach kamraci witają Masztalskiego na lotnisku.
- A gdzie Francik? - pyta Zyguś Materzok.
- On tam zostoł.
- Zostoł? Nie godej!
- Sklep otwarł.

- Po dwóch miesiącach sklep otwarł? - dziwi się Ecik. Powiedz, jak on to zrobił?

Najpopularniejsze

Bezchmurnie