Ogłoszenia duszpasterskie na 21 maja 2017 r.

1. W tym tygodniu: środa – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych, wieczorem razem z nabożeństwem majowym Nowenna do NMP Częstochowskiej; piątek – wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana; sobota – klerycy V roku naszego seminarium przyjmą w Jaworznie święcenia diakonatu; przyszła niedziela – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

W naszej parafii w przyszłą niedzielę będziemy przed południem gościć kleryka Sosnowieckiego Seminarium Duchownego. Razem z nim będziemy się modlić o powołania. Po Mszy św. o 11.00 krótkie spotkanie z dziećmi kandydatami do bierzmowania. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na utrzymanie seminarium.

2. Zapraszam na nabożeństwa majowe dorosłych, młodzież i dzieci do kościoła od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, a w niedzielę o 16.00. Zapraszam też wszystkich na Godzinki do Matki Bożej w każdą niedzielę o 8.00.

3. Trwa peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej w naszych domach. W intencji rodzin przyjmujących figurę Matki Bożej modlimy się w czasie Mszy św. w środy. Bóg zapłać za ofiary! Zapraszam wtedy do kościoła!

4. Jest jeszcze dużo wolnych miejsc na wyjazd na Plac Papieski w Sosnowcu 11 czerwca, niedziela, o godz. 16.00. Tam uczestniczymy we Mszy św. pod przewodnictwem ks. bp Grzegorza Kaszaka. Po nabożeństwie koncert plenerowy Piotra Rubika pt. „Santo Subito”. Wystąpi ponad 100 osób orkiestry  chóru oraz soliści. Powrót po zakończeniu koncertu. Koszt przejazdu od osoby: 15 zł. Zapisy w zakrystii po Mszy św. Zapraszam, bo warto. Zachęcajmy się wzajemnie.

5. W tym roku Boże Ciało będziemy obchodzić 15 czerwca. I ołtarz panujemy przed domem państwa Sobczuk; II -  przed domem państwa Mrówka; III – w okolicy skrzyżowania z ulicą Górną (ten ołtarz przygotowuje Koło Gospodyń Wiejskich z Ryczówka); IV przed remizą (ołtarz przygotowuje OSP Ryczówek).

6. Sołtys i Rada Sołecka zaprasza mieszkańców Rodak na Zebranie Wiejskie, które odbędzie się 24 maja (środa) w świetlicy wiejskiej w Rodakach o godz. 17.30.

7. Dzisiaj Niedziela Serca dla Parafii. Poczujmy się odpowiedzialni za naszą wspólnotę modlitewnie i finansowo. „Bóg zapłać” za ofiary i modlitwy.

8. Wczoraj 31 dzieci przystąpiło do I Komunii św. Po południu uczestniczyły w nabożeństwie majowym. Dzień wcześniej odbyły pierwszą w życiu spowiedź. Dziękuję księżom z Kwaśniowa i Klucz za pomoc. Rodzicom dzieci dziękuję za wysiłek w przygotowanie uroczystości. „Bóg zapłać” za pomalowane płoty, posprzątany kościół i otoczenie. Współpraca z wami była prawdziwą przyjemnością. Dziękuję także panu organiście Mieczysławowi Kumeli oraz panu kościelnemu. No i oczywiście dziękuję za ofiarną pracę pani katechetce Irenie Lelakowskiej. Darem od dzieci komunijnych jest dwufunkcyjny klęcznik, który może stać się jednocześnie przenośnym konfesjonałem. Drugi taki sam klęcznik jest darem od młodzieży przygotowującej się do sierpniowego bierzmowania. Dzieci, które przyjęły I Komunię św. przeżywają teraz swój Biały Tydzień zakończony sobotnią pielgrzymką autokarową do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic. W Kalwarii będzie Msza św. w bazylice. W Wadowicach zwiedzimy multimedialne Muzeum Domu Jana Pawła II.

9. W nowym „Gościu Niedzielnym” można przeczytać o matkach wielkich Polaków – między innymi króla Jana III Sobieskiego i Tadeusza Kościuszki. „Niedziela” przypomina, że Sługa Boży Robert Schuman budował wspólnotę narodów na powojennych zgliszczach. Targana kryzysami Europa musi powrócić do chrześcijańskich wartości, którymi kierował się jej założyciel. Jest też nowy „Mały Gość Niedzielny” z magnesem na lodówkę.

10. Kłótnia małżeńska:
- Kiedy za ciebie wychodziłam, musiałam być ślepa i głucha! - złości się żona.
- No i widzisz, kochanie, z jakich ciężkich przypadłości wyzdrowiałaś przy mnie...

Dobrego tygodnia wszystkim życzę. Szczęść Boże!