Ogłoszenia duszpasterskie na 16 sierpnia 2015 r.1. W tym tygodniu: poniedziałek - św. Jacka; w środę wszystkich zapraszam na Nowennę do NMP Częstochowskiej; czwartek - św. Bernarda, opata; piątek - św. Piusa X, papieża; sobota - Najśw. Maryi Panny Królowej; w przyszłą niedzielę dożynki w Bydlinie.

2. Przypominam i zapraszam na nasz parafialny odpust ku czci Najśw. Maryi Panny Częstochowskiej 30 sierpnia. Suma o godz. 12.00. Mile widziane oczywiście panie z KGW i panowie z OSP w strojach służbowych.

3. Dzisiaj Niedziela Serca dla Parafii - ofiary składane na tacę przeznaczone są na prace w parafii. Rozpoczęło się ocieplanie Domu Parafialnego. Ponieważ ściana jest nierówna i popękana, na razie kładziona jest siatka i klej, zamurowane zostało też jedno okno. Dziękuję za tę pracę. Dziękuję też mieszkańcom Rodak, którzy pod wodzą pani sołtys posprzątali plac przed kościołem, a państwu Zarembskim za dekoracje na 15 sierpnia. Strażakom OSP Rodaki dziękuję za chłodzenie przechodzących pielgrzymów. W sobotę za dwa tygodnie czyli 29 sierpnia zapraszam do sprzątania kościoła mieszkańców Ryczówka z ulic Godawica, Rzeka, Wodąca i Rodacka.

4. We wrześniu w naszej diecezji będzie miała miejsce II edycja zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w ramach akcji zbiórek na rzecz Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Z naszej parafii zużyty sprzęt zostanie odebrany 2 września (środa) około godz. 11.30. Informację o tej akcji proszę przekazać sąsiadom i znajomym. Oddając zużyty sprzęt elektryczny, czy elektroniczny pozbywamy się kłopotu związanego z jego utylizacją, a zarazem dokładamy swoją cegiełkę do wielkiej akcji niesienia pomocy ludziom, będącym w potrzebie na całym świecie. Sprzęt będzie można składać we wtorek, 1 września, od godz. 18.30 oraz w środę rano przed bramą placu kościelnego.

5. W najnowszej „Niedzieli” znajdziemy płytę CD MP3 „Ratunek” z konferencjami o modlitwie o. Augustyna Pelanowskiego – paulina. „Gość Niedzielny” pisze z kolei o ostatnim na razie ogłoszonym dogmacie Kościoła katolickiego czyli o Wniebowzięciu Najśw. Maryi Panny. Polecam lekturę!

6. Jasiu przychodzi do mamy i pyta:
- Mamusiu, jak się robi syna? Na boczku czy na brzuszku?

- Co to ma znaczyć, smarkaczu?! Co to za pytania? W twoim wieku?! Uciekaj mi stąd – zdenerwowała się mama.
 Jasiu poszedł więc do taty:
- Tato, jak się robi syna? Na boczku czy na brzuszku?

- Ja ci dam interesować się takimi rzeczami! Masz szlaban na komputer! Uciekaj mi stąd!
 Smutny Jasiu poszedł w końcu do dziadka:
- Dziadku, jak się robi syna? Na boczku czy na brzuszku?

- A żebym to ja pamiętał… Ale po co ci taka wiedza?
- Bo ksiądz nas dzisiaj uczył żegnania się. I pamiętam, jak się robi „w imię Ojca”, ale nie pamiętam, czy Syna „robiło się” na brzuszku czy tak bardziej na boczku…

Dobrego tygodnia wszystkim życzę. Szczęść Boże!