Ogłoszenia duszpasterskie na 7 maja 2017 r.

1. Dzisiaj odpust w Cieślinie. W tym tygodniu: w poniedziałek – św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, patrona Polski; środa – w czasie nabożeństwa majowego modlić się będziemy także do NMP Częstochowskiej; sobota – NMP z Fatimy.

W najbliższych dniach, w Tygodniu Modlitw o Powołania, pamiętajmy również o indywidualnych modlitwach w tej intencji.

2. Raz jeszcze dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przeżycia dwóch naszych uroczystości odpustowych ku czci św. Marka i św. Józefa. Dziękuję sprzątającym, dekorującym ołtarze, Ochotniczym Strażom Pożarnym, Kołom Gospodyń Wiejskich, ministrantom, panu organiście i kościelnemu, chórzystom, paniom Alicji Jaskólskiej i Dorocie Binek za zadbanie o plebanię, wszystkim dużym i małym, starszym i młodszym.

3. Zapraszam na nabożeństwa majowe dorosłych, młodzież i dzieci: w poniedziałek o godz. 17.00 do kościoła św. Marka, od wtorku do soboty do kościoła parafialnego o godz. 18.00, a w niedzielę o 16.00. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszam we wtorki, czwartki i piątki, młodzież przed bierzmowaniem w piątki.

4. Trwa peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej w naszych domach. W intencji rodzin przyjmujących figurę Matki Bożej modlimy się w czasie Mszy św. w środy. Bóg zapłać za ofiary! Zapraszam wtedy do kościoła!

5. Nieco ponad tydzień temu w sprzątanie naszego kościoła św. Marka włączyły się następujące osoby: Bogusława Cichoń, Danuta Łydka, Anna Mrówka, Anna Fiszauf, Małgorzata Ciemcioch, Zdzisława Francik, Grzegorz Francik, Jan Mogiła, Magdalena Paszyńska, Ilona Leśniak, Barbara i Jarosław Zarębscy.

Kościół parafialny posprzątały natomiast następujące osoby: Beata Turska, Alicja Kozioł, Zofia Adamik, Stanisław Adamik, Marek Łosiński, Anna Łosińska, Stanisława Sosnowska, Anna Pandel, Zygmunt Zacłona, Halina Żak, Piotr Daniel, Katarzyna Gałąź, Edyta Gałąź, Renata Madejska, Elżbieta Plutka, Rafał Delkowski. Ofiarę na kwiaty złożyła Marzena Adamik i Iwona Janikowska. „Bóg zapłać” za ten trud! Dziękuję także rodzicom i dzieciom komunijnym za już pomalowane przęsła ogrodzenia naszego kościoła.

6. Informuję, że w przyszłym roku termin I Komunii św. w naszej parafii to 19 maja (sobota).

7. Trwa jubileusz 25 lat Diecezji Sosnowieckiej. Jednym z najważniejszych punktów obchodów będą uroczystości 11 czerwca (niedziela) na Placu Papieskim w Sosnowcu. Będzie to też zlot Ochotniczych Straży Pożarnych. Po Mszy św., odprawianej przez Biskupa Sosnowieckiego, rozpocznie się koncert Piotra Rubika „Santo Subito”. Od dzisiaj w zakrystii można się zapisać na wyjazd autokarowy na to ważne wydarzenie. Wyjazd 11 czerwca o godz. 16.00 sprzed naszego kościoła, powrót po zakończeniu koncertu w nocy. Na miejscu można skorzystać z malej gastronomii. Koszt przejazdu od osoby: 15 zł. Przy zapisie od razu wpłacamy tę sumę i podajemy numer PESEL. 9 września już dzisiaj zapraszam natomiast na pielgrzymkę do sanktuarium w Rychwałdzie na Żywiecczyźnie połączoną z wyjazdem kolejką na górę Żar. Szczegóły wkrótce.

8. Tygodniki „Gość Niedzielny” i „Niedziela” opisują pielgrzymkę papieża Franciszka do islamskiego Egiptu. Warto się tym tematem zainteresować!

9. Kilka dni temu zakończył się czas składania rocznych deklaracji podatkowych.

Do jednego z Urzędów Skarbowych przyszła babcia złożyć PIT. Urzędniczka sprawdza i mówi: - W zasadzie dobrze, ale brakuje pani podpisu.
- Podpisu? Ale jak ja mam się podpisać?
- No, tak jak zawsze się pani podpisuje.
Staruszka bierze długopis i pisze: "Całuję Was gorąco, babcia Aniela".

Nie wiem, czy urzędniczka taki PIT przyjęła. Wszystkim życzę Bożego błogosławieństwa na ten i nie tylko tydzień. Szczęść Boże!