Msza św. i RubikW duchu jubileuszu 25 lat Diecezji Sosnowieckiej przeżywane są w tym roku wszystkie diecezjalne wydarzenia i pielgrzymki. Jednym z najważniejszych punktów obchodów będą uroczystości 11 czerwca na Placu Papieskim, podczas których diecezja świętować będzie wraz z miastem Sosnowiec, wspominającym 115. rocznicę nadania praw miejskich. Po Mszy św., odprawianej przez biskupa sosnowieckiego, rozpocznie się koncert Piotra Rubika "Santo Subito".

Czerwiec to miesiąc, w którym w 1999 roku, a więc już osiemnaście lat temu z wiernymi spotkał się na placu Papieskim ojciec święty Jan Paweł II. Koncert „Santo Subito” Piotra Rubika, który rozpocznie się około godz. 20.00 na placu Papieskim opowiada o życiu Jana Pawła II. W projekcie udział biorą młodzi solowi wykonawcy wzbogaceni o orkiestrę symfoniczną i chór. Autorem libretta jest znany sosnowiczanin Jacek Cygan, a dzieło wykonują współpracujący z Rubikiem soliści: Zosia Nowakowska, Anna Józefina Lubieniecka, Marta Moszczyńska, Michał Gasz, Grzegorz Wilk i Michał Bogdanowicz.

Z archiwum: Piotr Rubik był już na Placu Papieskim w Sosnowcu, w czasie Forum Młodych w 2008 roku.