Ogłoszenia duszpasterskie na 9 sierpnia 2015 r.1. W tym tygodniu: poniedziałek - święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika; wtorek - wspomnienie św. Klary; w środę wieczorem zapraszam na Mszę św. i nabożeństwo ku czci NMP Częstochowskiej; piątek - św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika; sobota - uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny.

2. Dzisiaj z Olkusza wyruszyła piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Pielgrzymi mają swój postój m.in. w Rodakach około godz. 15.00. Wczoraj przez teren parafii przechodzili przed południem pielgrzymi z Suchej Beskidzkiej, po południu postój z konferencją mieli pielgrzymi z Krakowa, a nocowali pielgrzymi z Andrychowa.

3. W sobotę uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny. Msze św. o godz. 8.30; 11.00 i 16.00 czyli tak, jak w niedzielę. Po Mszach św. błogosławieństwo ziół i kwiatów. Koło Gospodyń Wiejskich z Rodak przygotuje wiązanki zielne, które będzie można nabyć za dobrowolną kwotę 15 sierpnia przed kościołem.

4. Za tydzień Niedziela Serca dla Parafii - ofiary składane na tacę przeznaczone są na prace w parafii. Dziękuję panom Edwardowi Filowi i Grzegorzowi Binek na pracę przy instalacji elektrycznej. W tym tygodniu rozpocznie się ocieplanie Domu Parafialnego.

5. Członkowie Rady Sołeckiej dziękują za bardzo życzliwe przyjęcie w czasie zbiórki pieniędzy na pomoc przy remoncie spalonego sklepu. Pani Agnieszka dziękuje zas za każdą złotówkę, dobre słowo i pomoc.

6. W Starostwie Powiatowym w Olkuszu 5 sierpnia odbyło się rozstrzygnięcie konkursu pn. ”Ekologiczne sołectwo Powiatu Olkuskiego – wybór sołtysa roku 2015”. Zwyciężyła Barbara Wojnar – sołtys Rodak. Serdecznie gratuluję.

7. Wszystkim życzę dobrego, choć nieco chłodniejszego tygodnia. Jednak przysłowie powiada: Gdy sierpień w upały zbywa, lato długie zwykle bywa.
Szczęść Boże!