Ogłoszenia duszpasterskie na 12 lutego 2017 r.1.Kalendarz tygodnia: wtorek – wspominamy świętych Cyryla i Metodego, biskupów i patronów Europy; tego dnia wspominamy również św. Walentego, patrona zakochanych i chorych na padaczkę; środa – 30 rocznica święceń biskupich ks. bp Piotra Skuchy; wieczorem zapraszam na Nabożeństwo ku czci Najśw. Maryi Panny Częstochowskiej.

2. Mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Jakub Bator, l. 26, stan wolny, parafia Krzęcin i Anna Piłka, l. 24, stan wolny, zam. w Ryczówku. Przypominam, że sprawy kancelaryjne załatwiamy bezpośrednio po Mszach św. w dni powszednie. Warto wtedy być na nabożeństwie.

3. Za tydzień kandydatów do bierzmowania zapraszam na Mszę św. i spotkanie o 11.00.

4. Także za tydzień Niedziela Serca dla Parafii. Bardzo dziękuję za wszystkie modlitwy, dobre słowo i ofiary na rzecz spłacenia długów. Dziękuję p. Teresie Kidawa za przygotowanie bukietu przed ołtarz. Za dwa tygodnie, w sobotę, już dzisiaj zapraszam do sprzątanie kościoła mieszkańców Ryczówka z ul. Dolnej.

5. Z tyłu kościoła są nowe numery tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

6. Podobno na katechezie w jednej z klas w gimnazjum w Kluczach w czasie omawiania części Mszy św. pani katechetka wyjaśniała, że na koniec są ogłoszenia i błogosławieństwo. Na co młodzież miała sprostować, że w Rodakach jest jeszcze przed błogosławieństwem żarcik. Nie wiem, co na to liturgiści. Ale tak a propos coś związanego z „walentynkami”:

Kościół. Za chwilę ślub. Młoda para zbliża się powoli do ołtarza. Wśród zebranych gości jest mała dziewczynka, która szeptem pyta swoją mamę:
- Mamusiu, a dlaczego panna młoda jest tak ślicznie ubrana w białą sukienkę?

- Bo widzisz córeczko, ona chce wszystkim pokazać jaka jest bardzo szczęśliwa.
- To dlaczego pan młody jest ubrany na czarno?

Dobrej niedzieli. Szczęść Boże!