Ogłoszenia duszpasterskie na 5 lutego 2017 r.1.Kalendarz tygodnia: poniedziałek – wspomnienie św. Pawła Miki i towarzyszy męczenników; środa – wieczorem zapraszam na Nabożeństwo ku czci Najśw. Maryi Panny Częstochowskiej; piątek – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy; sobota – wspomnienie NMP z Lourdes, Światowy Dzień Chorego.

2. Mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Jakub Bator, l. 26, stan wolny, parafia Krzęcin i Anna Piłka, l. 24, stan wolny, zam. w Ryczówku. Ktokolwiek by znał przeszkody do zawarcia tego małżeństwa proszony jest o kontakt.

3.  Bardzo proszę rodziców dziecka, które ma przyjąć chrzest 25 marca o szybki kontakt.

4. We wtorek panie z Koła Gospodyń Wiejskich ze wsparciem kilku panów zdemontowały dekoracje świąteczne i posprzątały kościół. Bardzo im za to dziękuję, życząc wielu Bożych łask, zwłaszcza, że w sobotę KGW Rodaki obchodzi 60 rocznicę powstania. Dziękuję też Jarosławowi Pasiowi za drobne prace remontowe w kościele.

5. To był Boży człowiek. Pełna energii, radości, z mnóstwem talentów. Tak znajomi i przyjaciele wspominają Helenę Kmieć, wolontariuszkę zamordowaną w Boliwii. Przeczytamy o tym w tygodnikach „Niedziela” i „Gość Niedzielny”, które na okładkach publikują jej zdjęcie. „Gość” próbuje też odpowiedzieć na pytanie, jaka jest prawda o marihuanie - leczy czy truje? Polecam lekturę! A na stronie internetowej parafii teksty o obronie naszych szkół przed likwidacją.

6. A na koniec coś z rozmów między ojcami, a synami, oczywiście bez żadnych aluzji:
- Tato, a dlaczego kogut pieje tak wcześnie rano?

- Bo jak się synu kury obudzą, to nie ma już żadnych szans, żeby go ktoś usłyszał...

Dobrego i błogosławionego tygodnia karnawałowego wszystkim życzę. Szczęść Boże!