Ogłoszenia duszpasterskie na 29 stycznia 2017 r.1.Kalendarz tygodnia: wtorek – wspominamy św. Jana Bosko, kapłana, założyciela salezjanów; środa – o 17.00 czcicieli Matki Bożej zapraszamy na nabożeństwo Jej poświęcone; czwartek – święto Ofiarowania Pańskiego czyli Matki Bożej Gromnicznej; I piątek miesiąca z okazją do spowiedzi, to także wspomnienie św. Błażeja.

2. W czwartek zapraszam na Msze św. z poświęceniem gromnic i świec. U nas dwa nabożeństwa do wyboru: o godz. 9.00 lub 17.00. Wieczorem szczególnie zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii św. razem z rodzicami. W czasie Mszy św. poświęcę świece komunijne. Po Mszy św. krótkie spotkanie.

3. W tym tygodniu jest I piątek miesiąca. Zapraszam na Mszę św. z okazją do spowiedzi do świetlicy w Ryczówku o godz. 15.00. W kościele w Rodakach zapraszam 15 minut wcześniej, niż zwykle czyli o 16.45. Wtedy wystawienie Najśw. Sakramentu, okazja do spowiedzi i Msza św. pierwszopiątkowa. W czasie nabożeństwa udzielę błogosławieństwa św. Błażeja  skrzyżowanymi świecami z modlitwą w chorobach gardła. W piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

4. W ostatnich dniach firma Adriana Pabisa z Ryczówka zamontowała w zakrystii grzejnik, przez co nie jest to już najzimniejsza część kościoła.

5. Kilka dni temu wysłałem na Jasną Górę prośby i podziękowania, które przez cały Adwent składały do specjalnej skarbony koło ołtarza dzieci, ale także dorośli.

6. Zdemontowana już została szopka, która czekać będzie na kolejne Boże Narodzenie. W najbliższy wtorek o godz. 17.00 zapraszam wszystkich chętnych, panów i panie, na demontaż choinek i posprzątanie kościoła. Każda para rąk się przyda.

7. I na koniec opowiastka z życia rodzin:

Jasiu ma urodziny. Nagle rozlega się dzwonek do drzwi, przyszli kuzyn i kuzynka:
- Mamo! - krzyczy Jasio. - Przyszli kuzyni!
- Jasiu... - mówi mama - nie mówi się kuzyni tylko kuzynostwo.

Znowu rozlega się dzwonek, w drzwiach stają wujek i ciocia.
- Mamo! Przyszli wujek i ciocia!
- Jasiu! Nie mówi się wujek i ciocia, tylko wujostwo.

Po chwili w drzwiach stają dziadek i babcia.
- Mamo! Mamo! Przyszło dziadostwo! – mówi sprytnie Jasio.

Dobrego, błogosławionego tygodnia i dobrej, karnawałowej zabawy. Szczęść Boże!