Ogłoszenia duszpasterskie na 15 stycznia 2017 r.1.Od środy rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność w Kościele. Wieczorem zapraszam oczywiście na Nowennę do Najśw. Maryi Panny Częstochowskiej. W czwartek – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa; sobota – św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. Wszystkim solenizantom i jubilatom, w tym Agnieszkom i Mariuszom składam najlepsze życzenia. Wnuczki pamiętają oczywiście o Dniu Babci, a dzień później o Dniu Dziadka.

2. Trwa wizyta duszpasterska. Bardzo proszę, by zrobić wszystko, co tylko możliwe, by w dniu kolędy być obecnym w domu. Dobrze jest także wyjść po księdza. Wizytę kolędową będę rozpoczynał po godz. 9.30.

Program wizyty na ten tydzień
16 stycznia (poniedziałek) – ul. Długa (strona nieparzysta, początek od Wiejskiej), Grabowska.
17 stycznia – (wtorek) – ul. Długa (strona parzysta, początek od Wiejskiej).
18 stycznia (środa) – ul. Leśna (najpierw strona nieparzysta od najniższych numerów, powrót stroną parzystą), ul. Południowa.
19 stycznia (czwartek) – ul. Prosta (najpierw numery parzyste począwszy od kościoła, powrót po stronie nieparzystej).

3. Dzisiaj Niedziela Serca dla Parafii. „Bóg zapłać” za każdą modlitwę, dobre słowo, radę i ofiary.

4. W nowym „Gościu Niedzielnym” m.in. naukowe wyjaśnienie, jak ograniczyć emisję smogu.

5. Dobrego i błogosławionego tygodnia wszystkim życzę. Proszę też pozdrowić wszystkich chorych. Szczęść Boże!