Ogłoszenia duszpasterskie na 1 stycznia 2017 r. (kolęda 2)1.Dzisiaj Światowy Dzień Modlitw o Pokój; poniedziałek – św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła; środa – Nowenna do NMP Częstochowskiej o godz. 17.00; piątek – uroczystość Objawienia Pańskiego; przyszła niedziela to święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Bożego Narodzenia.

2. W piątkową uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Święto Trzech Króli Msze św. tak, jak w niedzielę. Można przynieść do poświęcenia kadzidło, kredę i złoto. Taca z tego święta przeznaczona jest na Krajowy Fundusz Misyjny, który wspiera polskich misjonarzy. To również I piątek miesiąca.

3. Trwa wizyta duszpasterska. Bardzo proszę, by zrobić wszystko, co tylko możliwe, by w dniu kolędy być obecnym w domu. Dobrze jest także wyjść po księdza. Składane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na potrzeby naszej parafii, część pieniędzy służy też utrzymaniu instytucji diecezjalnych. Wizytę kolędową będę rozpoczynał zazwyczaj po godz. 9.30. Woda święcona jest przy wyjściu z kościoła.

Program wizyty na ten tydzień w Ryczówku

2 stycznia (poniedziałek) – ul. Zadolna, Kątowa
3 stycznia (wtorek) – ul. Leśna, Polna, Partyzantów, Stawowa, Górna nr 30 - 45
4 stycznia (środa) – ul. Rodacka (początek od strony nieparzystej, powrót stroną parzystą)
5 stycznia (czwartek) – ul. Krzewowa, Borowa, Argentyna, Kluczewska
7 stycznia (sobota) – ul. Kwaśniowska (początek od nieparzystej, powrót stroną parzystą).

4. Na progu Nowego Roku wita nas Maryja, Święta Boża Rodzicielka, z Dzieciątkiem Jezus. Pragnie każdemu z nas błogosławić słowami Pisma św.: „Niech cię Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze nad tobą, niech cię obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku tobie oblicze swoje i niech cię obdarzy pokojem”. Największym błogosławieństwem dla nas jest fakt, że Bóg zesłał Syna swego przez Matkę Najświętszą, która stała się zarazem Matką Kościoła Chrystusowego. Dlatego stając w bramie Nowego Roku kierujemy do Niej gorącą prośbę o opiekę na każdy dzień. Wszystkim Parafianom oraz Gościom życzę szczęśliwego Nowego Roku 2017. Niech Jezus i Maryja obdarzają Swoimi łaskami.