Ogłoszenia duszpasterskie na 26 grudnia 2016 r. (kolęda 1)1.W sobotę będziemy dziękować za minione 12 miesięcy. Msza św. dziękczynna o godz. 16.00. Zapraszam!

2. Dwa super nowoczesne piece gazowe, cztery nawiewy, rurki wypełnione niezamarzającym glikolem i nowoczesna elektronika sterująca całością - to w skrócie opis nowego, ekologicznego systemu, jaki przez prawie miesiąc był montowany w kościele przez Tadeusza i Adriana Pabisów z pracownikami. Oczywiście w tak zimnym, przeszklonym kościele halowym ze stropodachem nigdy nie będzie temperatury pokojowej, ale zawsze będzie cieplej, niż na dworze. Ofiary składane w czasie wizyty kolędowej przeznaczone będą na spłacanie przynajmniej części tej instalacji. Bardzo dziękuję za zrozumienie. I dbajmy o to, by w czasie nabożeństwo wszystkie drzwi w kościele były przymknięte!

3. Jutro rozpocznę wizytę duszpasterską czyli kolędę. Bardzo proszę, by zrobić wszystko, co tylko możliwe, by w dniu kolędy być obecnym w domu. Dobrze jest także wyjść po księdza. W ramach przygotowania do kolędy na nakrytym białym obrusem stole powinny się znaleźć świece, które zapalamy, oczekując na księdza, krzyż - pasyjka, Pismo św., talerz z wodą święconą i kropidło. Dzieci i młodzież ucząca się kładą na stole również swoje zeszyty do religii. Woda święcona do zabrania przy wyjściu z kościoła. Kolęda ma m.in. służyć lepszemu wzajemnemu poznaniu się. Składane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na potrzeby naszej parafii, część pieniędzy służy też utrzymaniu instytucji diecezjalnych. Wizytę kolędową będę rozpoczynał zazwyczaj około godz. 9.30.

Program wizyty na ten tydzień w Ryczówku:

27 grudnia (wtorek) – ul. Górna (od najniższego numeru strony nieparzystej, powrót stroną parzystą)
28 grudnia (środa) – ul. Laski, Świniuszka
29 grudnia (czwartek) – ul. Łęgowa, Ogrodowa
30 grudnia (piątek) – ul. Dolna (początek od strony parzystej, powrót stroną nieparzystą)
31 grudnia (sobota) – ul. Wodąca

4. Świąteczny numer „Gościa Niedzielnego” ma zwiększoną objętość i kosztuje 8 zł.

5. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia. Wśród nich jest m.in. nasz pan organista Mieczysław Kumela, któremu życzymy teraz dużo zdrowia. Wszystkim świętującym życzę wielu Bożych łask i opieki Najśw. Maryi Panny Częstochowskiej. Szczęść Boże!