Ogłoszenia duszpasterskie na 25 grudnia 2016 r. – BOŻE NARODZENIE

1. Jutro święto św. Szczepana i drugi dzień świąt. Msze św. jak w niedzielę, ofiary na tacę przeznaczone są na katolickie uczelnie wyższe. We wtorek św. Jana Apostoła i Ewangelisty, w środę Świętych Młodzianków, męczenników, w piątek Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. W sobotę będziemy dziękować za minione 12 miesięcy. Msza św. dziękczynna o godz. 16.00. Zapraszam! W przyszłą niedzielę Nowy Rok.

2. Kościelne choinki są od kilku dni ubrane. 17 osób przyozdobiło je lampkami, bombkami i ozdobami. Wcześniej trzech silnych panów „oprawiło” je w stojaki, by wysokie drzewka dumnie i prosto prężyły się w prezbiterium. Rodzina Bromblików przygotowała szopkę. Za ten trud, życzliwość, modlitwę i ofiary bardzo dziękuję. Dziękuję ministrantom, Bartłomiejowi Trzewiczkowi za grę na organach i śpiew, wszystkim za obecność i tworzenie parafialnej wspólnoty. Gratuluję tym, którzy dobrze przeżyli Adwent przez dotrzymanie adwentowych obietnic, udział w adwentowych rekolekcjach i spowiedź. Podziwiam dzieci, które z młodzieżą i dorosłymi chodziły na Roraty, poznając historię Czarnej Madonny, naszej Patronki.

3. Ks. Grzegorz Kopyś, wikariusz parafii Najśw. Maryi Panny Nieustającej Pomocy w Sosnowcu – Ostrowach Górniczych ofiarował dla naszej wspólnoty nowy ornat z bożonarodzeniowym zdobnictwem. Bardzo za niego dziękujemy, pamiętając o modlitwie w intencji księdza Grzegorza.

4. Program wizyty duszpasterskiej czyli kolędy na najbliższe dni podam jutro.

5. Nowe numery katolickich tygodników mają zwiększoną objętość i kosztują: „Gość Niedzielny” – 8 zł.; „Niedziela” – 10 zł. Polecam lekturę, zazwyczaj bywa lepsza od bezmyślnego oglądania telewizji.

6. Najdłuższa noc w roku miała miejsce w środę. Dzisiejszy dzień jest już o ponad minutę dłuższy od tego najkrótszego. Przybywa słońca i światła. Chrystus nazwał się również Światłem. I to niezwykle ważnym, bo rozświetlającym mroki naszej duszy, prowadzącym do Nieba. Wszystkim życzę wpatrywania się w to Boże Światło. I tak, jak przebywanie w słońcu leczy depresję, tak przebywanie przy Nowonarodzonym leczy choroby duszy. Niech Pan Jezus nam wszystkim błogosławi. Szczęść Boże!