Ogłoszenia duszpasterskie na 18 grudnia 2016 r. – Adwentowy Dzień Skupienia

1. Trwa Adwentowy Dzień Skupienia. Aby go dobrze przeżyć, trzeba nie tylko dobrze się wyspowiadać po dobrym rachunku sumienia, ale przynajmniej w te dwa dni: niedzielę i poniedziałek, uczestniczyć we Mszy św. i przyjąć Komunię św., najlepiej we własnej intencji. Dlatego zwłaszcza jutro zapraszam do skorzystania z sakramentu pokuty, Mszy św. i kazania rekolekcyjnego. Rano spowiedź od 9.00. Kto ma bliżej, może się zaraz na początku wyspowiadać, pojechać do domu na herbatę i wrócić na Mszę św. o godz. 10.00. Po południu okazja do spowiedzi o godz. 15.00. Pół godziny później Msza św. roratnia dla dzieci. po przerwie kapłani wrócą do konfesjonałów przed 16.30, by spowiadać do Mszy św. o 17.00. Odwiedziny chorych w środę, 21 grudnia. Zapisy w zakrystii po Mszach św. Jeszcze raz zapraszam do skorzystania z tego daru, jakim są te krótkie rekolekcje! To będzie dobrze wykorzystany czas!

2. Dzisiaj Niedziela Serca dla Parafii. Za każde dobre słowo, wsparcie, modlitwę i ofiary bardzo dziękuję!

3.  Betlejemskie Światło Pokoju dotarło również do naszej parafii. W poniedziałek, w dniu rekolekcji adwentowych, chętni będą mogli sobie je zabrać po Mszach św. do swoich domów. Trzeba tylko przynieść własne osłonięte świece lub lampiony. Do sobotniej wigilii niech to światło płonie w naszych domach, przypominając, że Pan jest blisko!

4. Roraty w tym tygodniu: w poniedziałek o godz. 15.30; we wtorek, środę i czwartek o 17.00. Gorąco zapraszam. W piątek o 16.30 ostatnia szansa na spowiedź.

5. W sobotę Wigilia Narodzenia Pańskiego. Zachęcam do zachowania tradycji i zwyczajów wieczerzy wigilijnej: rozpoczęcia jej od wspólnej modlitwy i odczytania fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Pańskim, podzieleniu się poświęconym w kościele opłatkiem i postnej kolacji. Oczywiście nie ma mowy o alkoholu. A przed godz. 24.00 zapraszam na Pasterkę.

6. Trwa akcja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas. Świece do nabycia w zakrystii po Mszach św.

7. Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Ryczówka i Rodak zapraszam we wtorek o godz. 18.00 do przyjścia na strojenie w kościele choinek. Oczywiście inne panie i panowie także mile widziani.

8. Polecam pamięci świąteczne numery tygodników „Gość Niedzielny” i „Niedziela” oraz miesięcznik „Mały Gość Niedzielny”.

9. Dziękuję ks. Markowi Łabudzie, proboszczowi parafii NMP Nieustającej Pomocy za przyjęcie zaproszenia do poprowadzenia Adwentowego Dnia Skupienia. Zrobił to, mimo olbrzymiej ilości zajęć u siebie, które musi godzić z przyjazdem do nas.

10. Raz jeszcze zapraszam na jutrzejszą spowiedź, nauki rekolekcyjne i Mszę św. Szczęść Boże!