Ogłoszenia na 11 grudnia 2016 r. – III niedziela Adwentu

1. W tym tygodniu: we wtorek wspominamy św. Łucję, dziewicę i męczennicę; w środę – św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła, wieczorem zapraszam na nabożeństwo ku czci NMP Częstochowskiej; w sobotę zaczyna się druga część Adwentu przygotowująca do Bożego Narodzenia.

2. Za tydzień Niedziela Serca dla Parafii. Jest szansa, jeśli nie pojawią się nieprzewidziane trudności, że na święta zadziała już nowe ogrzewanie w kościele i będzie nieco cieplej. Jako parafia będziemy jednak musieli spłacić tę inwestycję. Dlatego za każde dobre słowo, wsparcie, modlitwę i ofiary bardzo dziękuję!

3. Dzisiaj na Mszy św. o 11.00 poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Po Mszy św. krótkie spotkanie.

4. W tym tygodniu spowiedź adwentowa: we wtorek w Jaroszowcu, w sobotę w Cieślinie i Krzywopłotach. Adwentowy Dzień Skupienia w naszej parafii planowany jest w niedzielę za tydzień. Dzień później już zapraszam do skorzystania zarówno ze spowiedzi, jak i z Mszy św. i nauk rekolekcyjnych, które głosić będzie ks. Marek Łabuda, proboszcz parafii w Kluczach. Sama spowiedź to stanowczo za mało i nie jest czymś dobrym ograniczenie się do niej przed świętami. Odwiedziny chorych planuję w środę, 21 grudnia. Zapisy w przyszłą niedzielę.

5. Roraty w tym tygodniu: we wtorek pół godziny później, niż zwykle czyli o 17.30, a w środę, czwartek i piątek o godz. 17.00. Zapraszam dorosłych i dzieci, szczególnie tych, którzy jeszcze nie zauważyli, że trwa Adwent i trzeba na Boże Narodzenie prostować ścieżki życia z grzechów i zbliżyć się do Jezusa i Jego Matki.

6. Przedstawiciele parafii roznieśli już poświęcone opłatki na stół wigilijny. W imieniu naszego pana organisty bardzo dziękuję za życzliwe przyjęcie i złożone ofiary. Ci, których nie było w domu mogą otrzymać opłatki w zakrystii po Mszach św.

7. Trwa akcja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas. Świeca kosztuje 6 zł. Oczywiście jest to suma sugerowana, każda złotówka więcej to konkretna pomoc dzieciom. 10 groszy z każdej świecy przeznaczone jest na pomoc najmłodszym w ogarniętej wojną Syrii.

8. Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Ryczówka i Rodak zapraszam za tydzień, we wtorek 20 grudnia o godz. 18.00 do przyjścia na strojenie w kościele choinek. Oczywiście inne panie, spoza KGW i panowie także mile widziani.

9. Polecam pamięci nowe numery tygodników do nabycia z tyłu kościoła.

10. Na razie mamy kilka cieplejszych dni. Ale zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Na szczęście, jak mówi przysłowie: Co zima przychłodzi, lato wynagrodzi. Dobrego, błogosławionego, pełnego duchowych, adwentowych i roratnich przeżyć tygodnia życzę. Szczęść Boże!