Ogłoszenia duszpasterskie na 4 grudnia 2016 r.1.Rozpoczynamy II tydzień Adwentu: czasu duchowego przygotowania do Bożego Narodzenia. W tym tygodniu: wtorek – św. Mikołaja, biskupa; środa – św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościola, wieczorem tradycyjnie zapraszam na Nabożeństwo ku czci NMP Częstochowskiej; czwartek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

2. Dzisiaj dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. Możemy pomóc naszym braciom i siostrom z biednych krajów Wschodu wrzucając datek do puszki na ścianie przy wyjściu ze świątyni. Dzisiaj także wspomnienie św. Barbary. Wszystkim Barbarom składamy najlepsze życzenia, pamiętając o nich w modlitwie.

3. W tym tygodniu spowiedź adwentowa: w poniedziałek w Kluczach, w sobotę w Kwaśniowie.
Adwentowy Dzień Skupienia w naszej parafii planowany jest w niedzielę za dwa tygodnie, 18 grudnia. Dzień później już zapraszam do skorzystania zarówno ze spowiedzi, jak i z Mszy św. i nauk rekolekcyjnych, które głosić będzie ks. Marek Łabuda, proboszcz parafii w Kluczach.

4. Roraty w tym tygodniu we wtorek, środę, czwartek i piątek we wszystkie dni o godz. 17.00. W czasie Rorat poznajemy historię obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Przed ołtarzem jest skrzynka, do której uczestnicy Rorat wrzucają kartki z prośbami i podziękowaniami do Czarnej Madonny. Po świętach prośby te zostaną wysłane do Częstochowy, gdzie Paulini złożą je przed Cudownym Obrazem. Oczywiście dorośli również mogą do tej skrzynki wrzucić swoje karteczki z podziękowania i prośbami do Matki Bożej.

5. Adam i Wojciech Bromblikowie kontynuują w imieniu naszego pana organisty roznoszenie poświęconych opłatków na stół wigilijny. Dziękuję za życzliwe przyjęcie, złożone ofiary.

6. Ruszyły pierwsze prace przygotowawcze pod montaż przyszłego ogrzewania gazowego nadmuchowego w naszym kościele. Między Domem Parafialnym a kościołem wykopany został rów. Tadeusz i Adrian Pabisowie z Ryczówka z przyjaciółmi z Ząbkowic, Łaz i Chechła rozciągnęli rurę, którą popłynie gaz. Jednocześnie w piwnicy pod świątynią, w miejscu, gdzie znajdą się piece gazowe, ściany wyłożone zostały płytkami. Czekamy teraz na decyzję administracyjną na budowę z powiatu.

7. Trwa akcja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas. Mała świeca kosztuje 6 zł., duża 15 zł. Oczywiście jest to suma sugerowana, każda złotówka więcej to konkretna pomoc dzieciom.

8. W nowym „Gościu” polecam artykuł o kradzieży św. Mikołaja i gotowaniu, które zbliża ludzi, a w „Niedzieli” tekst o Niepokalanym Poczęciu NMP.

9. Dawno nie było przysłów, dlatego dzisiaj powiedzenie meteorologiczne. Otóż nasi dziadkowie mawiali:
Czwarty grudzień jaki, cały grudzień taki, piąty grudzień - stycznia czyni znaki, szósty grudzień luty przepowiada, siódmy grudzień nam o marcu gada.

Udanych obserwacji pogodowych, błogosławionego tygodnia, dotrzymanych obietnic i wyrzeczeń adwentowych wszystkim życzę. Szczęść Boże!