Ogłoszenia duszpasterskie na 27 listopada 2016 r.1.W tym tygodniu: środa – św. Andrzeja, Apostoła, wieczorem nabożeństwo do Najśw. Maryi Panny Częstochowskiej; I piątek miesiąca, zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty i uczestniczenia we Mszy św. w Ryczówku o 15.00 lub w Rodakach o 17.00; sobota – św. Franciszka Ksawerego, spowiedź rekolekcyjna w Chechle, u nas Msza św. o 18.00; przyszła niedziela – św. Barbary, zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.

2. We wtorek rozpoczniemy Roraty. Najmłodszych i nie tylko, twardzieli, którzy nie boją się zimna i wieczorów już zapraszam na Roraty. Zaopatrzmy się w lampiony: papierowe lub ze szkła i metalu, z którymi później wracać będziemy do domu. Roraty dla dzieci w tym tygodniu we wtorek, środę, czwartek i piątek o 17.00. Zapraszam razem z rodzicami, dziadkami, ciociami i wujkami. Temat tegorocznych Rorat jest szczególnie bliski naszej parafii: poznawać będziemy historię obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Zapraszam! Pamiętajmy, by ubrać się bardzo ciepło.

3. Adam i Wojciech Bromblikowie kontynuują w imieniu naszego pana organisty roznoszenie poświęconych opłatków na stół wigilijny. Dziękuję za życzliwe przyjęcie, złożone ofiary. Orientacyjny program roznoszenia opłatków tradycyjnie znajdzie się w gablotce i w Internecie.

4. Pani Barbarze Zarembskiej z mężem Jarosławem dziękuję za przygotowanie wieńca adwentowego. Jego poświęcenie razem z  lampionami będzie miało miejsce na pierwszych Roratach. Dziękuję również p. Stanisławowi Pandlowi z synem Romanem za wymienienie spalonego reflektora nad ołtarzem w prezbiterium kościoła.

5. Dzisiaj o 11.00 spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

6. Rozpoczęła się akcja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas. Dzięki niej corocznie tysiące dzieci otrzymuje pomoc w wyżywieniu, edukacji i wypoczynku zapewnianą poprzez działalność Caritas Diecezjalnych. 10 groszy z każdej świecy przeznaczane jest na wsparcie dzieci uchodźców z Syrii i Iraku. Świece są już w naszej parafii: mała kosztuje 6 zł., duża 15 zł. Oczywiście jest to suma sugerowana, każda złotówka więcej to konkretna pomoc dzieciom. Dzisiaj dostępne są tylko małe świece po Mszach św. w zakrystii, za tydzień ministranci wyjdą z małymi i dużymi świecami przed kościół. A świece z ubiegłych lat można zanieść na groby naszych bliskich. W ten sposób połączymy modlitwę i miłosierdzie...

7. Rada sołecka wsi Rodaki zaprasza seniorów 60+ na spotkanie z okazji Dnia Seniora, które odbędzie się 30 listopada (środa) o godzinie 17.00 w Świetlicy Zielone Wzgórza w Rodakach.

8. Do puszki przy wejściu na cmentarz złożyliśmy w tych dniach 610 zł. Jak poinformował mnie zarządca cmentarza, w tym czasie wywiezionych zostało 29 kontenerów śmieci i 3 samochody trawy. I dziękuję p. Robertowi Piątkowi za pracę na cmentarzu.

9. Adwent (z łac. adventus - „przyjście”) jest okresem poprzedzającym Boże Narodzenie zwany w folklorze Godami. Wraz z początkiem tego okresu rozpoczyna się nowy rok kościelny. Adwent służy duchowemu przygotowaniu się do przyjścia na świat Chrystusa. W tym czasie dawną wieś opanowywał nastrój skupienia i wyciszenia. Koncentrowano się na pokucie za grzechy i modłach, zwłaszcza za dusze zmarłych. Ażeby lepiej przeżyć Adwent i przygotować się do nadchodzących świąt, poszczono czyli „suszono” w środy, piątki i soboty. Niewielkie ilości mięsa i tłuszczów zwierzęcych spożywano jedynie w niedzielę.

Dobrego i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!