Ogłoszenia duszpasterskie na 20 listopada 2016 r.1.W tym tygodniu: poniedziałek – wspomnienie Ofiarowania Najśw. Maryi Panny; wtorek – św. Cecylii, dziewicy i męczennicy; środa – wieczorem nabożeństwo do Najśw. Maryi Panny Częstochowskiej; czwartek – św. Andrzeja Dung-Lac, kapłana i towarzyszy męczenników; w przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent.

2. Po tej Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu. Wspólnie odmówimy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

3. Zgodnie z zapowiedzią sprzed tygodnia w najbliższych dniach do naszych domów trafią poświęcone opłatki na stół wigilijny. Tradycyjnie ofiary przy tej okazji są przeznaczone jako dar – wynagrodzenie za posługę naszego pana organisty w minionych 12 miesiącach. Jak wiemy, pan Mieczysław jednak ciężko zachorował i nie może tych opłatków roznieść osobiście. Dlatego poprosił dwóch pełnoletnich ministrantów z naszej parafii, Adama i Wojciecha Bromblików, by uczynili to w jego imieniu. Ofiary będą wpisywać do zeszytów z nazwiskami rodzin. „Bóg zapłać” za każdy dar. Orientacyjny wykaz dni roznoszenia opłatków ukaże się na stronie internetowej, będzie też w gablotce. Jak zwykle proszę o powszechnie znaną w okolicy życzliwość w przyjmowaniu opłatków.

4. Za tydzień o 11.00 spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. A dzisiaj spotkanie kandydatów do bierzmowania.

5. Wczoraj kolejni parafianie włączyli się w sprzątanie kościoła i otoczenia świątyni, za co bardzo im dziękuję. Byli to: Janina Bromblik, Maria Czerwińska, Halina i Tadeusz Sierka, Joanna Leśniak, Małgorzata Grzanka, Helena Olszańska, Helena Stachura, Mirosława Osuszek, Zofia i Henryk Kozieł, Zdzisław Basiński. Ofiarę na kwiaty złożyła Janina Guzik. „Bóg zapłać”.

6. Dzisiaj Niedziela Serca dla Parafii. Dziękuję za wszystkie ofiary i modlitwę. W tym tygodniu do starostwa najprawdopodobniej trafi projekt nowego ogrzewania nadmuchowego kościoła. Przypomnę, że jego koszt to ok. 80 tys. zł. Już dzisiaj prosiłbym o zgłoszenie się chętnych, którzy mogliby wykopać rów pod rurę z gazem z Domu Parafialnego do kościoła czy wyłożyć płytki w podziemiach kościoła, tam, gdzie zawisną docelowo dwa piece gazowe.

7. W nowym numerze miesięcznika „Mały Gość Niedzielny” znajdziemy lampion na roraty do montażu. A wszystkich: dorosłych, a szczególnie dzieci zapraszam już dzisiaj do udziału w roratach, które rozpoczną się w przyszłym tygodniu. Ten tydzień mamy więc na zaopatrzenie się w lampiony i latarenki roratnie.

8. Na koniec opowieść z morałem:
Pewien ksiądz miał bardzo głośne kazanie. Podszedł do niego chłopiec i powiedział:
- Czego tak krzyczysz? Mamusia przecież mówiła, że w kościele trzeba być cicho!

Dobrego i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!