Ogłoszenia duszpasterskie na 13 listopada 2016 r.1.W tym tygodniu: środa – wieczorem o 17.00 nabożeństwo do Najśw. Maryi Panny Częstochowskiej; czwartek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy; piątek – bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy; sobota – bł. Salomei, zakonnicy.

2. Hasło obchodzonego dzisiaj Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym, zorganizowanego z inicjatywy stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie brzmi: „Pokój dla Iraku”. Dzisiaj w kościołach w całej Polsce do puszek są zbierane ofiary na pomoc prześladowanym chrześcijanom w tym kraju.

3. Trwa Nowenna przed Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Za chwilę, tak, jak codziennie do przyszłej niedzieli, odmówimy specjalną modlitwę.

4. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia w czasie Mszy św. o 11.00 udzielany będzie sakrament Chrztu św. Można już załatwiać formalności w kancelarii parafialnej.

5. Za tydzień po Mszy św. o 11.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania, za dwa tygodnie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

6. W najbliższą sobotę o godz. 9.00 zapraszam do sprzątania kościoła i terenu wokół niego mieszkańców Ryczówka z ul. Górnej. Jeśli to możliwe, przynieśmy grabie i kubły na liście oraz mopy do mycia podłóg. W minionym tygodniu posprzątany został plac wokół kościoła św. Marka. Dziękuję następującym osobom: Zdzisława i Grzegorz Francik, Małgorzata Ciemcioch, Damian Surma, który liście wywiózł oraz Barbara i Jarosław Zarębscy. „Bóg zapłać”.

7. Za tydzień Niedziela Serca dla Parafii. Dziękuję już dzisiaj za wszystkie ofiary i modlitwę. Informuję, że złożone już zostały odpowiednie dokumenty o zgodę na przyłącze gazowe do kościoła. W przygotowaniu jest projekt systemu ogrzewania naszej świątyni.

8. W nowym numerze „Gościa Niedzielnego” znajdziemy kalendarz ścienny z wizerunkami obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w różnych sukienkach.

9. A na koniec odpowiedź na poważne pytanie: dlaczego kogut pieje przez całe życie? Bo ma wiele żon i ani jednej teściowej.

Dobrego i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!