Ogłoszenia duszpasterskie na 6 listopada 2016 r.1.W tym tygodniu: środa – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, wieczorem o 17.00 nabożeństwo do Najśw. Maryi Panny Częstochowskiej; czwartek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła; piątek – św. Marcina z Tours, biskupa. Piątek to również Narodowe Święto Niepodległości: dwie Msze św. o godz. 9.00 i 16.00. Warto na ten dzień wywiesić biało – czerwone flagi i pomodlić się w intencji Ojczyzny. Tego dnia nie obowiązuje post – wydana została dyspensa.

2. W poniedziałek o 16.30 ostatnie nabożeństwo różańcowe za Zmarłych z wypominkami oktawalnymi. Za kilka dni w gablotce parafialnej i na stronie internetowej pojawi się lista z wypominkami rocznymi i półrocznymi, by każdy mógł sprawdzić, czy nie ma na niej błędów. Dziękuję przy okazji wszystkim, którzy pomogli godnie przeżyć Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny.

3. W sobotę za dwa tygodnie czyli 19 listopada już dzisiaj zapraszam do sprzątania kościoła i terenu wokół niego mieszkańców Ryczówka z ul. Górnej.

4. Na lekcji nauczycielka pyta Jasia: - Jasiu skąd się bierze prąd?
 - Z Afryki.
 - A to dlaczego?
- Bo gdy gaśnie światło tato zawsze mówi: „Znów te małpy wyłączyły prąd!”.

Dobrego tygodnia wszystkim życzę, a Solenizantom i Jubilatom najbliższych dni Bożego błogosławieństwa. Szczęść Boże!