Ogłoszenia duszpasterskie na 23 października 2016 r., Niedziela Misyjna1. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Ofiary składane na tace są przeznaczone na Papieskie Dzieła Misyjne.

Do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia w Dzień Papieski złożyliśmy 452 zł. 20 gr. Bóg zapłać! W piątek czcimy Świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza.

2. W czwartek wywóz śmieci gabarytowych w Ryczówku, w Rodakach w piątek po Wszystkich Świętych. W przyszłą niedzielę zmiana czasu na zimowy. Teoretycznie śpimy godzinę dłużej.

3. Zapraszam przez cały październik na nabożeństwa różańcowe. W rachunku sumienia zadajmy sobie pytanie, ile razy w październiku byłem/byłam na tym nabożeństwie. Dzieci i młodzież zapraszam we wtorki i czwartki. W czwartek już dzisiaj proszę, by dzieci przyniosły nieduże lampki i znicze. Po Mszy św. pomodlimy się za zmarłych, a dzieci zapalą znicze pod krzyżem misyjnym przed kościołem.

4. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Bardzo proszę o zadbanie o groby naszych bliskich spoczywających na naszym cmentarzu. Bardzo proszę, by tzw. odpady biodegradowalne czyli np. trawę wyrzucać obok kontenerów, natomiast do kontenerów szkło, metal, plastik.

Przypomnę tylko, że zgodnie z ustawą o cmentarzach, każdy grób po upływie 20 lat powinien być opłacony. Szczegóły w regulaminie, który znajdziemy w gablotce i w Internecie.

5. Po Mszach św. przyjmuję na wypominki. Oktawalne będę czytał w czasie różańca i w niedzielę 6 listopada na sumie. Roczne i półroczne czytane są przez cały rok przed Mszą św. w niedzielę.

6. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o tym, że właścicielem moich ciężko zarobionych pieniędzy jest Pan Bóg. Jesteśmy po Wielkiej Pokucie, która miała miejsce w minioną sobotę na Jasnej Górze. Każdy powinien wiedzieć, co tam się wydarzyło. O tym też w „Gościu”. W „Niedzieli” natomiast wywiad z premier Beatę Szydło. W nowym numerze „Małego Gościa” redakcja proponuje, żebyśmy też przyjrzeli się swojej niedzieli. Jak ten dzień wygląda w rodzinie, w naszym domu? W tym celu dołączona jest specjalna plansza, na której można pokazać, opisać, narysować, jak świętujemy. Do wygrania nagrody.

7. Żona mówi do męża:
- Ostatnio mnie zaniedbujesz. Kiedyś kupowałeś mi kwiaty i czekoladki, a teraz...
Na to mąż:
- A czy ty widziałaś, żeby wędkarz dokarmiał rybę, którą złowi?

Dobrego tygodnia. Szczęść Boże!