Ogłoszenia duszpasterskie na 16 października 2016 r.1. W tym tygodniu: poniedziałek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika; wtorek – świętego Łukasza, Ewangelisty, tego dnia szczególnie pamiętajmy w modlitwach o pracownikach służby zdrowia; czwartek – św. Jana Kantego, kapłana; piątek – bł. Jakuba Strzemię, biskupa; sobota – liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża. W przyszłą niedzielę, 23 października rozpoczniemy Tydzień Misyjny. Ofiary składane na tace będą przeznaczona na Papieskie Dzieła Misyjne.

2. Dzisiaj coroczne liczenie, ilu z nas uczestniczy w niedzielnej Eucharystii i przyjmuje Komunię. Dzisiaj także trzecia niedziela miesiąca, ofiary składane na tacę są przeznaczone na dalsze prace remontowe przy naszej świątyni.

3. Zapraszam przez cały październik na nabożeństwa różańcowe. Początek nabożeństwa - godz. 17.30, w niedzielę zaraz po Mszy św. o godz. 16.00. Wyjątkiem są poniedziałki, wtedy różaniec (bez Mszy św.) o godz. 17.00 w kościele św. Marka. Dzieci zapraszam na różaniec w październikowe wtorki i czwartki o godz. 17.30.

4. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Zadbajmy o groby naszych najbliższych. Pilnujmy też porządku na całym cmentarzu. Wczoraj po raz kolejny było np. zgłoszenie o przekręconym zaworze wody. Oszczędzajmy też miejsce w kontenerze na śmieci.

5. Od dzisiaj przyjmuję na tzw. wypominki. Imiona i nazwiska zmarłych polecanych modlitwie czytane są przed Mszami św. w niedzielę przez 12 miesięcy. Przez osiem dni będziemy się też modlić na modlitwie różańcowej, także na cmentarzu, za zmarłych z wypominek oktawalnych. Ich imiona i nazwiska wpisujemy wyraźnie sami na kartkach, które są dostępne na stojaku z gazetami. Gorąco do tej formy modlitwy namawiam. Wypełnione kartki również przynosimy do zakrystii.

6. Chorych pozdrawiam i zapewniam o modlitwie. Zdrowia życzymy również choremu panu organiście. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam serdeczne życzenia. Wszystkim życzę dobrego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki Najśw. Maryi Panny Częstochowskiej. Szczęść Boże!