Ogłoszenia duszpasterskie na 2 października 2016 r.1. W tym tygodniu: wtorek – św. Franciszka z Asyżu; środa – św. Faustyny Kowalskiej, zakonnicy, wieczorem zapraszam na nabożeństwo maryjne; w tym tygodniu także I piątek miesiąca – zachęcam do skorzystania ze spowiedzi i Komunii św. pierwszopiątkowej, szczególnie zapraszam dzieci po I Komunii św., Msza św. w Ryczówku o godz. 16.00, w Rodakach różaniec i Msza św. o godz. 17.30.; piątek – to wspomnienie Najśw. Maryi Panny Różańcowej. Piątek to również ósma rocznica śmierci ks. bpa Adama Śmigielskiego. We wtorek z racji spotkania dekanalnego wieczorem kancelaria nieczynna.

2. Corocznie w pierwszą niedzielę października we wszystkich parafiach naszej diecezji zbieramy ofiary do puszek na dzieła prowadzone przez naszą Caritas.

3. Od dzisiaj jest już dostępna nowa Księga Intencji na przyszły rok.

4. Zapraszam przez cały październik na nabożeństwa różańcowe. Początek nabożeństwa - godz. 17.30, w niedzielę zaraz po Mszy św. o godz. 16.00. Wyjątkiem są cztery poniedziałki: 10 (za tydzień), 17, 24 i 31 października - wtedy różaniec (bez Mszy św.) o godz. 17.00 w kościele św. Marka (prowadzi p. Barbara). W najbliższy poniedziałek czyli jutro Mszę św. i różaniec odprawi ks. Michał Borda. Dzieci zapraszam na różaniec w październikowe wtorki i czwartki o godz. 17.30. Proszę, by zostały jeszcze wtedy obowiązkowo na Mszy św.

5. Mieszkańców Ryczówka proszę o włączenie się w sprzątanie naszego kościoła parafialnego i jego otoczenia. W najbliższą sobotę zapraszam o godz. 9.00 mieszkańców z ulic Łęgowej i Ogrodowej. Kto nie może przyjść, może na ręce p. Barbary złożyć ofiarę na kwiaty przed ołtarz. „Bóg zapłać”.

6. Rozpoczęła się budowa zadaszenia – wiaty nad kamiennym ołtarzem na naszym parafialnym cmentarzu. Wiata będzie miała przykrycie z gontu bitumicznego, będzie też podbitka, a z przodu krzyż z metalową figurą Chrystusa. Bardzo dziękuję Tomaszowi Bromblikowi za projekt i wykonanie zadaszenia w ramach swojego czasu wolnego. Pomagali mu synowie Adam i Wojciech.

7. Na placu kościelnym zamontowany jest już stojak na rowery. Zespawał go Józef Domagała, a zamontował (zakotwiczył w podłożu) razem ze swoim synem, Piotrem. Stojak przeznaczony jest na 10 rowerów i znajduje się zaraz po wejściu na plac kościelny po lewej stronie. W przyszłości jest możliwość jego rozbudowania o kolejne 10 stanowisk.

8. Członkowie Rady Parafialnej i osoby życzliwe rozpoczęły roznoszenie do skrzynek na listy kopert na ofiary na prace przy naszym kościele. Wielkie „Bóg zapłać” im za poświęcenie, a wszystkim za każdy dar finansowy i przede wszystkim za modlitwę.

9. Dzisiaj po Mszy św. o 11.00 zapraszam na spotkanie rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii św. W czasie Mszy św. poświęcone zostaną różańce dla dzieci.

10. W niedzielę za tydzień, po Mszy św. o 11.00 zapraszam na spotkanie informacyjne dla osób, które chcą rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Informacja dotyczy obecnych uczniów klasy szóstej szkoły podstawowej, gimnazjalistów z klas I oraz osoby starsze, które jeszcze nie przyjęły tego sakramentu.

11. W zakrystii są do nabycia kalendarze ścienne „Gościa Niedzielnego” na przyszły rok pt. „Madonny”. Koszt kalendarza – 6 zł. A z tyłu kościoła nowe numery tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięcznika „Mały Gość Niedzielny” z obrazkiem Czarnej Madonny do kolorowania.

12. Podobnie, jak w ubiegłych latach zorganizowana zostanie zbiórka elektrośmieci. Firma, która nią się zajmuje, uzyskany dochód przeznaczy na pomoc w krajach potrzebujących: Zambii, Urugwaju, Wenezueli, Nigerii, Boliwii i RPA. W ramach akcji można przekazać m.in. zużyte komputery, monitory, klawiatury, drukarki i tym podobne produkty, których nie wolno wyrzucać do normalnych śmietników. W naszej parafii zużyty sprzęt będzie można przynieść na chodnik przed placem kościelnym 15 października (sobota za dwa tygodnie) do godz. 9.00.

13. Na koniec coś z życia wzięte:
podobno Adam i Ewa tworzyli idealną parę: On nie musiał wysłuchiwać, za kogo to ona mogła wyjść za mąż. Ona nie musiała wysłuchiwać, jak świetnie gotowała jego matka.

Dobrej niedzieli i tygodnia. Szczęść Boże!