Ogłoszenia duszpasterskie na 25 września 2016 r.1. W tym tygodniu: wtorek – św. Wincentego a Paulo, kapłana; środa – św. Wacława męczennika, wieczorem czcicieli Matki Bożej zapraszam na nabożeństwo środowe; czwartek – święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; piątek – wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła; sobota – św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Corocznie w pierwszą niedzielę października czyli za tydzień we wszystkich parafiach naszej diecezji zbieramy ofiary do puszek na dzieła prowadzone przez naszą Caritas. Dzisiaj po Mszy św. o 11.00 zapraszam na krótkie spotkanie członków Rady Parafialnej.

2. Za tydzień będzie już dostępna nowa Księga Intencji na przyszły rok.

3. Od soboty, 1 października rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe. W sobotę nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30, zaraz po nim Msza św. W niedzielę za tydzień nabożeństwo różańcowe zaraz po Mszy św. o godz. 16.00. Wierni, którzy odmawiają różaniec mogą uzyskać odpust zupełny. Należy jednak odmówić pięć dziesiątek w sposób ciągły i z modlitwą połączyć pobożne rozważanie tajemnic.

4. Sprzątanie kościoła w sobotę za dwa tygodnie czyli 8 października. Już dzisiaj serdecznie zapraszam mieszkańców Ryczówka z ulic Łęgowej i Ogrodowej.

5. Dyrektor, Nauczyciele, Rada Rodziców szkoły w Rodakach serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców na Święto Pieczonego Ziemniaka 30 września (piątek) o godz. 16.00 na placu szkolnym. Dochód ze sprzedaży pieczonych ziemniaków będzie przeznaczony na doposażenie szkoły.

6. We wtorek odbędą się zebrania wiejskie: o 16.30 lub 17.00 w Ryczówku; o 18.00 lub 18.30 w Rodakach.

7. Do najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego” dołączony jest najgłośniejszy filmu religijny ostatnich lat: „Bóg nie umarł”.

8. Za tydzień po Mszy św. o 11.00 zapraszam na spotkanie rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii św.

9. Na koniec kilka autentycznych ogłoszeń parafialnych znalezionych w Internecie (oczywiście nie z naszej parafii!):

- Dzisiejszy temat dyskusji: "Czy wiesz, jak jest w piekle?". Przyjdź i posłuchaj naszego organisty.
- W czwartek o 16:00 „wspólne lody”. Panie dające mleko proszę przyjść wcześniej.
- W każdą środę spotykają się młode mamy. Na te panie, które chcą do nich dołączyć, czekamy w zakrystii w czwartki wieczorem.

Dobrej niedzieli i tygodnia. Szczęść Boże!