Ogłoszenia duszpasterskie na 18 września 2016 r.1. W tym tygodniu: wtorek – św. Andrzeja Kim Taegon, kapłana i towarzyszy męczenników; środa – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty, wieczorem zapraszam czcicieli Matki Bożej na nabożeństwo Jej poświęcone; piątek – św. ojca Pio z Pietrelciny. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, na czele z obchodzącą imieniny panią katechetką składam najlepsze życzenia.

2. Włochy nawiedziło 24 sierpnia trzęsienie ziemi. Liczbę ofiar szacuje się na około 300 osób, a kilkadziesiąt kolejnych jest uznawanych za zaginione. Najmłodsza ofiara miała kilka miesięcy, najstarsza - 93 lata.  Kataklizm spowodował liczne szkody, wielu mieszkańców straciło dobytek życia. Łącząc się w cierpieniu z poszkodowanymi, dzisiaj jest przeprowadzana zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym. „Bóg zapłać”.

3. Wczoraj razem z przedstawicielami Chechła i Klucz pielgrzymowaliśmy do Kościołów Jubileuszowych w Sosnowcu i Piekarach Śląskich. Dziękuję wszystkim uczestnikom za udział i wspaniałą atmosferę.

4. Dzisiaj Trzecia Niedziela Miesiąca – Niedziela Serca dla Parafii. Polecam naszą parafię pamięci modlitewnej. „Bóg zapłać” również za wszystkie ofiary na tacę. Janowi Polakowi dziękuję za montaż uchwytów na flagi do Domu Parafialnego wykonanych z nierdzewki.

5. Za tydzień, 25 września po Mszy św. o 11.00 zapraszam na spotkanie członków Rady Parafialnej.

6. Dwaj znajomi spotykają się po latach:
- Ożeniłeś się?

- No, sześć lat temu.
- Nie jesteś czasem zazdrosny?
- Cały czas. Zazdroszczę kawalerom...

Dobrej niedzieli i tygodnia. Szczęść Boże!