Ogłoszenia duszpasterskie na 28 sierpnia 2016 r., ODPUST PARAFIALNY1. W środę Nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej; czwartek – 77 rocznica wybuchu II wojny światowej i początek nowego roku szkolnego i katechetycznego - dzieci, rodziców, dziadków i nauczycieli zapraszam na Mszę św. o godz. 9.00; w tym tygodniu jest też I piątek miesiąca: o 16.00 Msza św. w Ryczówku, a o 18.00 w Rodakach, okazja do spowiedzi; sobota – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, pamiętajmy o modlitwach w intencji naszego księdza biskupa Grzegorza Kaszaka obchodzącego tego dnia imieniny.

2. Mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Marcin Fil, ur. 1984, stan wolny, z Ryczówka i Agnieszka Wdowik z 1988 r., stan wolny, z Bydlina.

3. Zapraszam na pielgrzymkę autokarową do Kościołów Jubileuszowych: Bazyliki Katedralnej Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny w Sosnowcu i Bazyliki Najśw. Maryi Panny w Piekarach Śląskich. Pielgrzymka planowana jest na 17 września (sobota). Zapisy w zakrystii. Szczegóły są na naszej stronie internetowej i w gablotce.

4. Chórowi „Rodaczanie” z panią Anią na czele, orkiestrze z Giebła, sprzątającym wczoraj kościół, pani Zarębskiej z mężem, strażakom, Kołom Gospodyń Wiejskich, pani Jaskólskiej, państwu Binek, kościelnemu i organiście, ministrantom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że dzisiejsza uroczystość jest pięknie przeżywana składam serdeczne „Bóg zapłać”. Dziękuję także za obecność czcigodnym księżom z dekanatu czyli z Klucz, Chechła, Jaroszowca, Kwaśniowa i Cieślina. Witamy w naszym dekanacie nowego wikariusza, który od wczoraj pracuje w parafii w Kluczach, ks. Pawła Stanisza, dotychczasowego wikariusza w parafii św. Joachima w Sosnowcu – Zagórzu.

5. Panu Bogu dziękujemy za łaskę przeżywania tegorocznego odpustu ku czci Matki Bożej Częstochowskiej. Dziękujemy za to, że mamy swoją parafię, w której 30 lat temu, 31 sierpnia 1986 roku, ks. bp Mieczysław Jaworski poświęcił nowy, piękny i duży kościół wybudowany olbrzymim wysiłkiem ks. Jana Brożka oraz mieszkańców Rodak i Ryczówka. Dziękuję oczywiście także dzisiejszemu celebransowi i kaznodziei, ks. dr Michałowi Bordzie, dyrektorowi Wydziału Katechetycznego w Sosnowcu. Ks. Michał też obchodzi niebylejaką rocznicę: tydzień temu skończył 40 lat życia. Myślę za warto, byśmy mu śpiewem złożyli życzenia…