Ogłoszenia duszpasterskie na 12 lipca 2015 r.1. W tym tygodniu: poniedziałek - wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta; środa - św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła, nabożeństwo ku czci NMP Częstochowskiej, zapraszam nie tylko czcicieli Matki Bożej; także w środę ok. godz. 11.30 swój postój w Rodakach planuje pielgrzymka piesza z Wadowic; czwartek - NMP z Góry Karmel.

2. W okresie urlopów i wakacji zachęcam do poświęcenia większej ilości czasu na modlitwę, czytanie Pisma św., książek i czasopism religijnych.

3. Pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński:
Damian Kijas, l. 29, stan wolny, zam. w Warszawie - Olga Jaroszewska, l. 29, stan wolny, zam. w Warszawie;
Piotr Mogiła, l. 24, stan wolny, zam. w Kwaśniowie, wcześniej Rodaki - Malwina Czerwińska, l. 22, stan wolny, zam. w Hucisku.
Ktokolwiek wie o przeszkodach uniemożliwiających ten ślub, w sumieniu jest zobowiązany zgłosić to księdzu proboszczowi. Sprawy kancelaryjne załatwiamy w dni powszednie zaraz po Mszach św. Intencje mszalne można zamówić po nabożeństwach w zakrystii.

4. Na stronie internetowej parafii jest już dostępny regulamin cmentarza opracowany na podstawie przepisów państwowych i kościelnych.

5. Pomyślmy o naszym udziale w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Rozpocznie się ona 9 sierpnia i potrwa do 13 sierpnia. Wystarczą chęci, namiot i materac oraz kilka dni urlopu dla pracujących. Zapisać się będzie można już za tydzień także w naszej parafii lub na spotkaniu przedpielgrzymkowym w Kluczach. Koszty pielgrzymki: 50 zł. plus, jeśli ktoś będzie chciał, 15 zł. za autokar, który przywiezie pielgrzymów z powrotem.

6. W przyszłą, trzecią niedzielę miesiąca - Niedziela Serca dla Swojej Parafii. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na inwestycje. „Bóg zapłać” za nie i za, mam nadzieję, towarzyszącą im modlitwę.
Również w przyszłą niedzielę po Mszach św. proszę, by osoby, które 1 sierpnia jadą na pielgrzymkę do Sandomierza wpłaciły pozostałą część pieniędzy czyli po 75 zł.

7. W nowym „Gościu Niedzielnym” przeczytamy oczywiście o problemach Grecji oraz o człowieku, który księdzem był tylko dwa i pół miesiąca, ponieważ zmarł na raka. Na jego pogrzebie brzmiały radosne „Alleluja” i pieśni na Zmartwychwstanie, a kościół tonął w bieli. W „Niedzieli” o pielgrzymce papieża Franciszka do Paragwaju. Jak wyjaśnia pracujący od lat na tamtych terenach misjonarz, od niepamiętnych czasów na zboczach wzniesień Guaranowie uprawiali krzewy yerba. Z gałązek i liści tego krzewu przyrządzali, napój, który każdego przybysza oczarowuje, ale nie jest substancją czarodziejską.

8. Franek będąc na przepustce odwiedza dziewczynę. W pewnej chwili żołnierz proponuje:
- A może bym ci powiedział jakiś dobry dowcip?
- Dobrze. Ale obiecaj, że jeśli będzie jakieś brzydkie słowo, to zamiast niego powiesz: "bum".
- Bum, bum, bum, bum, bum...

Dobrej niedzieli. Szczęść Boże!