Ogłoszenia duszpasterskie na 14 sierpnia 2016 r.1. W tym tygodniu: poniedziałek to uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny. Msze św. tak, jak w niedzielę, po Mszy św. błogosławieństwo ziół i kwiatów; środa – wspomnienie św. Jacka, wieczorem zapraszam na Nowennę do NMP Częstochowskiej; sobota – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.

2. Zapraszam na nasz parafialny odpust ku czci NMP Częstochowskiej. Sumę odpustową 28 sierpnia w południe odprawi ks. dr Michał Borda. Wspominać będziemy tego dnia również 30 – lecie poświęcenia czyli konsekracji naszego kościoła parafialnego. Naszym uroczystościom towarzyszyć będzie orkiestra z Giebła. Wychodząc z kościoła, zwróćmy uwagę na baner obok wejścia, by przypomnieć sobie najważniejsze daty z historii parafii. W dzień odpustu nie będzie Mszy św. o godz. 16.00.

3. Mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński:
Przemysław Kulawik, stan wolny, ur. 1982, z Sosnowca–Kazimierza i Agnieszka Leśniak, stan wolny, ur. 1983 z Ryczówka;
Michał Oczkowski, stan wolny, ur. 1992 z Rodak i Wioleta Spolankiewicz, stan wolny, ur. 1994 z parafii Dobrego Pasterza w Olkuszu;
Dawid Kula, stan wolny, ur. 1990 z Bogucina Dużego i Ola Krzykawska, stan wolny, ur. 1994 z Rodak;
Kamil Mendrek, ur. 1991, stan wolny, z Cieślina i Edyta Łosińska, stan wolny, ur. 1995 z Ryczówka.
Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach w zawarciu tych małżeństw, w sumieniu jest zobowiązany poinformować o tym księdza proboszcza.

4. Miniony tydzień był czasem przechodzenia, odpoczynku i konferencji wielu pieszych pielgrzymek. Dziękuję wszystkim, którzy przyjęli pielgrzymów pod swój dach, służyli pomocą i informacją. „Bóg zapłać” Annie Domagała za pomoc na plebanii w ugoszczeniu pielgrzymów. Niech będą oni znakiem Bożego błogosławieństwa.

5. W piątek mieszkańcy naszej parafii oraz z Kwaśniowa i Klucz pielgrzymowali do sanktuarium w Licheniu. Wróciliśmy zmęczeni, ale pełni wrażeń i wspomnień. Wszystkim za ten trud bardzo dziękuję.

6. Za tydzień Niedziela Serca dla Parafii. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na spłatę zobowiązań finansowych i dalsze pracę. Wykonany został np. pierwszy etap postawienia wiaty na cmentarzu nad kamiennym ołtarzem – zalane zostały betonowe podstawy pod słupy wiaty. Dalsze prace przewidziane są za około miesiąc. A dzisiaj dziękuję p. Barbarze Zarębskiej z mężem Jarosławem za wykonanie dekoracji na Wniebowzięcie NMP.

7. Za dwa tygodnie zapraszam kolejnych mieszkańców parafii do sprzątania kościoła i otoczenia. 27 sierpnia mile widziane są osoby z ulic Ogrodowej i Bagiennej w Rodakach. Proszę sobie zapisać tę datę. Również inne osoby mogą pomóc wtedy w sprzątaniu przed odpustem lub ofiarować datki na kwiaty do ołtarza.

8. Koło Gospodyń Wiejskich w Rodakach informuje, że w poniedziałek  przed kościołem będzie można nabyć bukiet kwiatów do poświęcenia w dzień Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny.

9. Już dzisiaj informuję, że w sobotę 17 września będziemy mieli możliwość przekroczenia Drzwi Świętych - Bramy Miłosierdzia w jednym z kościołów jubileuszowych naszej diecezji tj. Bazylice Katedralnej Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu. Będzie to możliwe dzięki pielgrzymce organizowanej wspólnie z parafiami w Kluczach i Chechle. W ramach tej pielgrzymki planujemy również nawiedzenie Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich. Szczegóły w późniejszym terminie.

10. W nowym „Gościu Niedzielnym” polecam lekturze opowieść o zamordowanym we Francji kilka tygodni temu w kościele w czasie odprawiania Mszy św. osiemdziesięciokilkuletnim księdzu. Czy Francja się obudzi? – pytają dziennikarze?

11. Na koniec zasłyszana rozmowa w sklepie:

- A sąsiadka to ciągle nowiuśkimi banknotami płaci.
- Bo mam w domu specjalną maszynkę do robienia pieniędzy.
- Co pani powie! I to jest legalne?
- W 100% legalne, tylko strasznie chrapie.

12. Dobrej niedzieli i tygodnia wszystkim życzę. Szczęść Boże!