Ogłoszenia duszpasterskie na 7 sierpnia 2016 r.1. W tym tygodniu: poniedziałek – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Sosnowcu; wtorek – św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy; środa – św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, na godzinę 18.00 czcicieli Matki Bożej zapraszam na Nowennę do NMP Częstochowskiej; czwartek – św. Klary, dziewicy.

2. W Roku Miłosierdzia i jubileuszu Chrztu Polski zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę z Grupą Biało-Zieloną. Pielgrzymka trwa od 9 do 13 sierpnia. Zapisy w parafii po Mszach św. Spotkanie przedpielgrzymkowe dzisiaj o godz. 17.00 przy kościele w Kluczach. Koszt udziału w pielgrzymce: osoba dorosła 60 zł., gimnazjum i szkoła średnia 40 zł., szkoła podstawowa 10 zł.

3. Już dzisiaj zapraszam na nasz parafialny odpust ku czci NMP Częstochowskiej. Sumę odpustową 28 sierpnia w południe odprawi ks. dr Michał Borda. Wspominać będziemy tego dnia również 30 – lecie poświęcenia czyli konsekracji naszego kościoła parafialnego. Więcej szczegółów wkrótce!

4. Zapraszamy 12 sierpnia (piątek) na pielgrzymkę autokarową do Lichenia. Wyjazd sprzed kościoła w Rodakach o godz. 3.30. Koszt udziału w pielgrzymce: m.in. autokar, obiad, opłata za wjazd na wieżę, przewodnik – 110 zł. Program pielgrzymki znajduje się w gablotce i Internecie. Są jeszcze wolne miejsca!

5. Ten tydzień będzie bogaty w pielgrzymki. W poniedziałek przed godz. 9.00 przed kościołem odpoczywać będą pielgrzymi z Suchej Beskidzkiej; ok. godz. 12.30  pielgrzymi z Pielgrzymki Wadowickiej. Między 15.00 a 17.00 postój i konferencja uczestników pielgrzymki z Krakowa, którzy dziękować będą za Światowe Dni Młodzieży. Wreszcie ok. godz. 18.00 przyjdą uczestnicy Pielgrzymki Andrychowskiej. W ciągu dnia będzie można u kwatermistrzów zgłosić chęć przyjęcia pielgrzymów pod swój dach, do czego gorąco namawiam.
We wtorek o godz. 8.00 Msza św. dla pielgrzymów z Andrychowa. Około godz. 14.00 na plac kościelny zawitają z kolei uczestnicy Pieszej Pielgrzymki Sosnowieckiej, jaka wyruszy z Olkusza. Przyjmijmy pątników z życzliwością, uśmiechem i chęcią pomocy!

6. Polecam nowe numery tygodników „Gość Niedzielny” i „Niedziela”.

7. Dobrej niedzieli i tygodnia wszystkim życzę. Szczęść Boże!