Ogłoszenia duszpasterskie na 31 lipca 2016 r.1. W tym tygodniu: poniedziałek – św. Alfonsa Marii Liguoriego, założyciela redemptorystów; wtorek – odpust Porcjunkuli: można uzyskać odpust zupełny, będąc po spowiedzi, uczestnicząc we Mszy św.; czwartek – św. Jana Marii Vianney’a, patrona proboszczów; I piątek miesiąca – przed Mszą św. okazja do spowiedzi; sobota – święto Przemienienia Pańskiego.

2. Dobiegły końca Światowe Dni Młodzieży poprzedzone Dniami w Diecezji. Raz jeszcze dziękuję wszystkim za pomoc i życzliwość, naszej młodzieży, paniom z Kół Gospodyń. Dziękuję rodzinom, które przyjęły gości z Teneryfy w Hiszpanii: państwu Ziaja, Majcher, Katarzynie Lekston, Magdalenie Rutkowskiej i rodzinie Gamrot,  Grażynie Ludwikowskiej, rodzinie Pandel. I w sposób szczególny dziękuję naszemu liderowi Romanowi, który przez te kilka dni był opiekunem, organizatorem i tłumaczem. Robił to z wielkim poświęceniem. „Bóg zapłać”.

Dziękuję również osobom, które zaopiekowały się pielgrzymami z Helu, którzy w sobotę odpoczywali przed kościołem.

3. W tym tygodniu Msze św., poza poniedziałkiem, będą o godz. 19.00. Odprawi je Ksiądz Proboszcz z Klucz. Do niego proszę też się zwracać w tych dniach w pilnych sprawach. W razie pogrzebu proszę o kontakt z naszym panem organistą.

4. Zapraszamy 12 sierpnia (piątek) na pielgrzymkę autokarową do Lichenia. W programie m.in. zwiedzanie największego kościoła w Polsce, Msza św., podziwianie widoków z wysokości 31 piętra, spacer po Lasku Grąblińskim. Wyjazd sprzed kościoła w Rodakach o godz. 3.30. Koszt udziału w pielgrzymce: m.in. autokar, obiad, opłata za wjazd na wieżę, przewodnik – 110 zł. Przy zapisie w zakrystii po Mszach św. wpłacamy zaliczkę: 50 zł., resztę za tydzień. Program pielgrzymki znajduje się w gablotce i Internecie. Autokar zatrzyma się także przed kościołem w Kluczach, gdzie również można się zapisać.

5. Na koniec coś z rodzinnych opowieści:
Jasiu szepcze tacie na ucho:
- Jak dasz mi dychę, to powiem ci, co mówi listonosz do naszej mamy, gdy ty jesteś w pracy.
Ojciec daje synkowi 10 złotych.
- I co mówi?
- Dzień dobry, poczta dla pani.