Program i goście centralnego spotkania ŚDM na Placu Papieskim Spotkanie na sosnowieckim Placu Papieskim w sobotę, 23 lipca, będzie najważniejszym wydarzeniem Dni w Diecezji. Obecnych będzie 3200 obcokrajowców, w tym 10 biskupów i około 60 kapłanów z 32 krajów i mieszkańcy diecezji sosnowieckiej. Przyjadą także minister Andrzej Adamczyk i wiceminister Grzegorz Tobiszewski.

Uroczyste spotkanie na Placu Papieskim rozpocznie się 23 lipca przed godz. 16.00 od występów laureatów diecezjalnego konkursu wokalnego i oraz tańców ewangelizacyjnych. Pielgrzymi spoza Polski wcześniej zwiedzać będą obóz w Oświęcimiu i zjedzą obiad w jednej ze szkół w Jaworznie lub w Sosnowcu.

O godz. 17.20 uczestników uroczystości pozdrowi minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk i wiceminister energii Grzegorz Tobiszewski.

Centralnym punktem wydarzenia będzie międzynarodowa Msza św. pod przewodnictwem bp. Grzegorza Kaszaka. Kazanie wygłosi bp Henry D’Souza z Indii.

O godz. 20.00, po posiłku, rozpocznie się wieczór "Miłość potężniejsza niż śmierć". Złożą się na niego świadectwa zaproszonych gości, występ chóru i młodzieżowej, dwudziestopięcioosobowej orkiestry.

Na zakończenie organizatorzy zapraszają na pokaz na telebimie etiud filmowych przygotowanych przez młodzież z diecezji sosnowieckiej pod kierunkiem Dawida Kozłowskiego z ASP Kraków. Spotkanie zakończy przed godziną 22.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, błogosławieństwo i Apel Jasnogórski.

– Zapraszamy do udziału wszystkich mieszkańców diecezji. Na miejscu będzie też można skorzystać z małej gastronomii. Trzeba jednak przybyć nieco wcześniej, bowiem ulice wokół Placu Papieskiego będą stopniowo zamykane przez policję dla ruchu kołowego – wyjaśnia ks. Jarosław Kwiecień z komitetu organizującego wydarzenie. Mapki z rozmieszczeniem punktów informacyjnych i medycznych wokół placu można zobaczyć na Stronie Młodych Diecezji Sosnowieckiej (smds.pl, zakładka „Spotkanie na Placu Papieskim”).