Nocna akcja biskupa czyli pakowanie żywności na ŚDMW budynku Wydziału Katechetycznego w Sosnowcu całą noc trwało przygotowywanie pakietów żywnościowych dla pielgrzymów idących 22 sierpnia w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. 70 wolontariuszy odwiedził około godz. 21.00 bp Grzegorz Kaszak, przez kilka godzin razem z nimi pracując ze śpiewem na ustach.

- Wydział Katechetyczny przeżył prawdziwy „Armagedon”. Takiej ilości jedzenia i ludzi pakujących ją do specjalnych opakowań jeszcze w jego historii nie było – śmieje się ks. Michał Borda, dyrektor wydziału. Do północy wśród wolontariuszy był sosnowiecki ordynariusz. – Aby praca szła raźniej, śpiewaliśmy i opowiadali żarty. Atmosfera była wspaniała – mówią wolontariusze, którzy zakończyli pracę przed godziną piątą rano. Filmik z wypakowywania wody mineralnej z udziałem bp. Grzegorza Kaszaka można znaleźć na stronie www.smds.pl

Przygotowanych zostało 4,5 tysiąca pakietów żywnościowych składających się z wody mineralnej, jabłka, bułki słodkiej i z szynką, a nawet ściereczki do ust. Pakiety te rozdane zostały 22 sierpnia na granicy Częstochowy dla ponad 3 tysięcy obcokrajowców oraz mieszkańców diecezji sosnowieckiej. W ramach Tygodnia w Diecezji pokonali oni dzisiaj 18 kilometrów. – To było życzenie wielu naszych gości, by poczuć atmosferę polskiej pieszej pielgrzymki – mówi ks. Jarosław Kwiecień. Pielgrzymka zakończy się Mszą św. na jasnogórskich wałach. Juro w planach jest zwiedzanie Auschwitz i spotkanie na Placu Papieskim w Sosnowcu.