Dekanalny poranek międzynarodowyOd powitań i modlitwy rozpoczął się drugi dzień pobytu gości zza granicy w naszym dekanacie. O godzinie 8.00 w kościele Kluczach chlebem i solą czyli zgodnie z polską tradycją powitani zostali przedstawiciele Hiszpanii i Wenezueli, którzy gościnę znaleźli w sześciu parafiach dekanatu oraz w Bydlinie. Ks. Marek Łabuda życzył m.in., by przybyła młodzież była tak silna, jak hiszpańska liga piłki nożnej. Wzbudziło to oczywiście olbrzymi entuzjazm przybyłych. Młodzież powitał również wójt Klucz Norbert Bień, który w pewnym momencie tak się rozpędził, że nawet świetnie pełniący rolę tłumacza Andrzej Kalarus nie mógł nadążyć.

Po modlitwie radosny korowód ze śpiewem w różnych językach ruszył w kierunku Domu Kultury, pozdrawiany m.in. po drodze przez pracowników ośrodka zdrowia, którzy wyszli na ulicę. W Domu Kultury był czas na zaznajomienie się z historią i kulturą regionu. Goście aktywnie reagowali, z prawdziwie hiszpańskim i wenezuelskim temperamentem na występy Ziemi Kluczewskiej, Rodaczan i Tesamee czyli zespołów działających w gminie. Przed wyjazdem podstawionymi przez gminę autokarami do Ogrodzieńca, był jeszcze czas na integrującą kawę, herbatę i nieco słodyczy.