Zaproszenie Biskupa SosnowieckiegoZaproszenie na wydarzenia odbywające się w diecezji sosnowieckiej w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży.

Drodzy Diecezjanie!
Umiłowani w Chrystusie Panu Siostry i Bracia!

Wielkimi krokami zbliża się wielkie święto młodych chrześcijan, którym już teraz żyje cały Kościół katolicki. W naszej diecezji, w okresie poprzedzającym Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, będą przebywać ponad trzy tysiące pielgrzymów z różnych zakątków świata. Pierwsi młodzi goście przybędą do nas już 19 lipca i pozostaną na terenie naszej diecezji do 25 lipca. W tym czasie będą poznawać historię naszego regionu, kulturę oraz życie wspólnoty Kościoła sosnowieckiego. Dla wszystkich będzie to okazja do wspólnej modlitwy, wzajemnego poznania się, zawierania znajomości, a może nawet nawiązania przyjacielskich relacji.

Drodzy Diecezjanie, bardzo serdecznie zapraszam Was do udziału we wszystkich wydarzeniach, które przygotowaliśmy w diecezji sosnowieckiej w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży. Szczegóły programu będą ogłaszane w parafiach.

Wszystkich diecezjan, szczególnie młodzież, zachęcam do pielgrzymowania na Jasną Górę w piątek 22 lipca. Kochani, przybądźcie do Jasnogórskiej Pani, by wspólnie z uczestnikami Światowych Dni Młodych pokłonić się Czarnej Madonnie.

Program pielgrzymki jest następujący:

7.00 - wyjście z placu przy kościele we Wrzosowej
9.30 - 11.15 - postój przy kościele Salezjanów w Częstochowie (Stradom)
13.00 - wejście pielgrzymów na Jasną Górę i powitanie na placu
przed Szczytem
15.00 - Msza św. na Wałach Jasnogórskich

Następnego dnia, w sobotę 23 lipca, zapraszam na główną uroczystość zwieńczającą SDM 2016 w diecezji sosnowieckiej, która odbędzie się na Placu Papieskim w Sosnowcu. Oprócz przybyłej do nas młodzieży, uczestniczyć w niej będzie kilkunastu biskupów i kilkudziesięciu kapłanów z całego świata oraz zaproszeni goście. Proszę, niech nie zabraknie w tym dniu nikogo z Was.

W programie uroczystości:
16.00 - występy artystyczne
17.00 - przygotowanie do liturgii
17.30 - Msza św. koncelebrowana
- czas na posiłek
- montaż słowno-muzyczny Miłość potężniejsza niż śmierć
- błogosławieństwo

Wszystkim przybyłym do nas gościom i Wam, Drodzy Diecezjanie, życzę głębokich przeżyć duchowych i przyjemnej zabawy.

Wasz Biskup
+ Grzegorz