Ogłoszenia duszpasterskie na 5 lipca 2015 r.1. W tym tygodniu: poniedziałek - bł. Teresy Ledóchowskiej; środa - nabożeństwo ku czci NMP Częstochowskiej, zapraszam nie tylko czcicieli Matki Bożej; sobota - święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.

2. W okresie urlopów i wakacji zachęcam do poświęcenia większej ilości czasu na modlitwę, czytanie Pisma św., książek i czasopism religijnych.

3. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” znajdziemy obrazek ze św. Franciszkiem z Asyżu i jego najpiękniejszą modlitwą, „Pieśnią słoneczną”. Refrenem tej modlitwy papież Franciszek nazwał najnowszą swoją encyklikę sprzed kilku dni. W „Gościu” także o tym, na jakie nieludzkie praktyki zezwala nowa ustawa o in vitro. W tygodniku „Niedziela” natomiast o zbliżającej się wizycie papieża w Ekwadorze, Boliwii i Paragwaju oraz o Polskim Radiu.

4. Już dzisiaj 30 sierpnia (niedziela) zapraszam na nasz parafialny odpust. Mszy Świętej o godz. 12.00 przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi ks. Tomasz Folga - dyrektor CARITAS diecezji sosnowieckiej.

5. Pomyślmy też o wzięciu udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Rozpocznie się ona 9 sierpnia i potrwa do 13 sierpnia. Wystarczą chęci, namiot i materac oraz kilka dni urlopu dla pracujących. Zapisać się będzie można już za dwa tygodnie także w naszej parafii lub na spotkaniu przedpielgrzymkowym w Kluczach.

6. Strażakom z Rodak dziękuję za usunięcie gniazda os z plebanii. W Domu Parafialnym w minionym tygodniu wymienione zostały ostatnie dwa okna i parapety, m.in. w kancelarii. Za kilkanaście dni rozpoczniemy ocieplanie ścian.

7. A propos remontów:
Spotyka się dwóch budowlańców:
- Mietek, jadłeś dzisiaj śniadanie?
- No co ty, ani kropelki!

Dobrego, chłodnego tygodnia wszystkim życzę. Szczęść Boże!